Geriausių komunikacijos projektų konkurse „PR Impact Awards“ varžosi ne tik projektai, bet ir agentūros. Kasmet vienai iš jų atitenka „Metų agentūros“ titulas. Jį gauna agentūra, iškovojusi daugiausia laimėjimų konkurso kategorijose.
Šiemet savo paraiškas geriausių komunikacijos projektų konkurse galima teikti net 18-oje kategorijų. Kiekvienais metais konkursui didelį kiekį paraiškų teikiantys komunikacijos profesionalai sutaria, kad komisijos įvertinimas yra laimėjimas tiek klientui, tiek ir visai prie projekto dirbusiai komandai.
„Sakyčiau, komunikacijos kampanijos įvertinimas ar laimėtas apdovanojimas nusako kliento ir agentūros santykį – koks pasitikėjimo lygmuo, lankstumas ir atvirumas drąsioms idėjoms; kiek motyvuota komanda, kuri sutaria dėl strategijos ir supranta, ko siekiama, bei atliepia poreikius“, – teigia du kartus „Metų agentūros“ titulą pelniusios agentūros „Idea Prima“ partneris Linas Damanskis.
Pasak jo, išskirtinai įvertintas kūrybinis sprendimas didina klientų pasitikėjimą agentūros gebėjimais ir kompetencija, o tai – vienas pagrindų toliau tęsti partnerystę. Natūralu, kad tai stiprina ir agentūros konkurencinį pranašumą.
Damanskiui pritaria ir Vytautas Matulevičius, 2021 m. „Metų agentūra“ tapusios „Bosanova“ vadovas. Jo teigimu, pelnytas įvertinimas didina agentūros žinomumą ir suteikia kiek didesnį pasitikėjimo kreditą.
„Ne sykį iš naujų klientų teko girdėti, jog kreipėsi į agentūrą dėl to, kad jiems paliko įspūdį pripažinimo apdovanojimuose sulaukę projektai“, – atvirai sako V. Matulevičius.
Sėkmingos kampanijos kriterijai
Daiva Lialytė, 2020 m. ir pernai titulą pelniusios agentūros „Integrity PR“ vadovė įsitikinusi, kad norint laimėti, pirmiausia reikia galvoti apie komunikacijos kampanijos poveikį tikslinei auditorijai.
Kiti kriterijai, lemiantys rezultatus, – kūrybingumas, inovatyvus požiūris, taip pat biudžeto apribojimai. „Komunikacija kartais apibrėžiama, kaip labai neapčiuopiama sritis, tačiau numatę, kokiomis komunikacinėmis priemonėmis galime padėti organizacijai pasiekti tikslus, galime pamatuoti ir kaip tai pavyko“, – sako ekspertė.
Jai antrina V. Matulevičius – jo teigimu, sėkminga komunikacijos kampanija pasiekia išsikeltus tikslus bei paskatina realų teigiamą pokytį. Anot eksperto, tokia kampanija turėtų būti ne tik ryški ir matoma, bet ir skoninga, etiška ir nekiršinti visuomenės.
Su kolegomis sutinka ir L. Damanskis, kuris pastebi, jog vieni pamatinių sėkmės kriterijų – išmatuojami tikslai ir rodikliai. Aiškiai apibrėžus, pavyzdžiui, pardavimų, prekės ženklo žinomumo, nuostatų pokyčio ar įsitraukimo rodiklius, juos galima stebėti ir nuolat vertinti.
„Sėkminga prekės ženklo komunikacijos kampanija turi turėti aiškią ir įtikinamą žinutę, kuri rezonuotų su tikslinės auditorijos lūkesčiais, vertybėmis. Žinutė turi būti lengvai suprantama, įsimintina ir emociškai įtraukianti. Ir tuo pačiu, išsiskirti iš informacinio triukšmo, atkreipti tikslinės auditorijos dėmesį, turėti realų kokybinį poveikį. Tam reikia originalumo, vaizduotės ir drąsos rizikuoti. Nuoseklumas ir atpažįstamumas tiksliniuose kanaluose irgi yra komunikacijos projekto architektūros svarbi dalis“, – apibendrina ekspertas.
Kas svarbu teikiant paraišką konkursui?
Siekiant ne tik dalyvauti konkurse, bet ir sulaukti jame sėkmės, komunikacijos agentūrų vadovai rekomenduoja atkreipti dėmesį į kelis dalykus.
Lialytė, visų pirma, pataria apgalvoti, ar projektas turi reikiamų požymių: ar jis buvo kūrybingas, pasiekė planuotų rezultatų ir ar yra jam tinkanti kategorija.
Agentūros „Idea Prima“ partneris L. Damanskis mano, kad pirmiausia, svarbu nebijoti dalintis savo patirtimi ir net mažiausiais laimėjimais. Jo manymu, geriausių komunikacijos projektų konkursas „PR Impact Awards“ unikalus tuo, kad dalyviai gali dalintis ne tik įžvalgomis – išskirtinio dėmesio sulaukia gebantys rizikuoti ir mąstyti nestandartiškai. Komunikacijos profesionalas taip pat pataria nepamiršti dėmesio detalėms, nes komunikacijoje smulkmenos yra labai svarbios.
Agentūros „Bosanova“ vadovas V. Matulevičius papildo, kad paraiškose reikėtų džiaugtis ne tik netikėtais komunikacijos sprendimais ar kūrybingumu, nors tai, be abejo, irgi labai svarbu. Anot jo, pats konkurso pavadinimas sufleruoja, jog paraiškose derėtų labiausiai akcentuoti projektų rezultatus, realų teigiamą pokytį klientams ir visuomenei.
Prasideda paskutinis paraiškų teikimo etapas
Konkurso organizatoriai primena, kad balandžio 24 d. 23.59 val. baigiasi standartinis paraiškų teikimo etapas (paraiškos pateikimo kaina – 150 Eur). Nespėję, progą dalyvauti konkurse turės vėlyvojo pateikimo metu, kuris vyks iki gegužės 3 d., o paraiškos kaina sieks 200 Eur. Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie konkursą galite rasti čia.
Projektai šiemet bus vertinami 18-oje pagrindinių kategorijų: 14-oje, susijusių su konkrečiomis komunikacijos sritimis, ir dar 4-iose, kuriose bus įvertinti geriausi atskirų sektorių – viešojo, VVĮ / SVĮ, verslo ir nevyriausybinių organizacijų – projektai. Taip pat šiemet sąrašą papildė naujos tarptautinės, politinės bei B2B komunikacijos kategorijos, o integruotos korporatyvinės bei integruotos rinkodaros komunikacijos projektų paraiškos bus teikiamos atskirai.
Projektus vertins daugiau kaip 20 narių iš Lietuvos ir užsienio komisija, kurios nariai jau paskelbti konkurso svetainėje. Laimėtojai paaiškės birželio 9 d. Vilniuje vyksiančiame baigiamajame „PR Impact Awards 2023“ renginyje, kurį tradiciškai sudarys trys dalys: konferencijos pranešimai ir diskusijos, geriausių komunikacijos projektų pristatymas bei vakarinė dalis – apdovanojimai.
Teikti paraiškas galima renginio svetainėje, o įsigyti bilietus į „PR Impact Awards 2023“ galite čia.
Konferenciją ir geriausių komunikacijos projektų apdovanojimus „PR Impact Awards“ jubiliejinį 10-tą kartą organizuoja Lietuvos komunikacijos asociacija (LTKA) kartu su Komunikacijos industrijos asociacija (KIA).