„PR Impact Awards“ komisijos nariai atsako, kas atneša sėkmę komunikacijos konkursuose

2022-04-28

„PR Impact Awards“ komisijos nariai atsako, kas atneša sėkmę komunikacijos konkursuose

Pastarieji keleri metai, anot komunikacijos ekspertų, išryškino profesionalios ir atsakingos komunikacijos reikšmę bei išskirtinumo, empatijos, o kartu – ir vertybinio pagrindo bei auditorijos pažinimo komunikacijoje svarbą. 

Konkurso „PR Impact Awards 2022“ tarptautinės komisijos nariai pastebi, kad siekiant būti pastebėtam, šie principai itin svarbūs ir rengiant komunikacijos projektus, kurių geriausi Lietuvoje bus įvertinti birželio 10 d. Vilniuje vyksiančiame renginyje. Jie mielai sutiko pasidalinti įžvalgomis, kas šiuo metu svarbiausia komunikacijoje ir į ką reikia atkreipti dėmesį, rengiant paraiškas geriausių komunikacijos projektų konkursams.

Pagerinti reputaciją galima grindžiant veiklą empatija

Renata Matkevičienė

Renata Matkevičienė

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Korporatyvinės komunikacijos tyrimų katedros vadovė, docentė dr. Renata Matkevičienė pastebi, kad dabartinė situacija pasaulyje yra išskirtinė – ji atskleidė organizacijų brandą, taip pat ir komunikacijos prasme, bei pastūmėjo organizacijas priimti pilietinius sprendimus, apie kuriuos vienos organizacijos komunikavo itin aktyviai, o kitos – tyliai. 

„Atvirumas, lankstumas, atsakomybė yra komunikacijos, kuria kuriame pasitikėjimą, pagrindas. Kaip niekada anksčiau išryškėja profesionalios savalaikės atsakingos komunikacijos apie priimamus sprendimus, suprantant ir įvertinant suinteresuotųjų grupių vertybes, nuostatas, interesus, svarba“, – apie tai, kas šiomis dienomis itin svarbu komunikacijai, kalba R. Matkevičienė.

Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Marketingo katedros docentės dr. Ninos Klebanskajos, kelerių pastarųjų metų įvykiai atskleidė termino „naujoji realybė“ prasmę ir išryškino du komunikacijos specialistams svarbiausius dalykus. 

„Pirma, reaguoti į pokyčius reikia labai greitai. Tokia situacija grėsminga tuo, kad nebelieka laiko apmąstymams, diskusijai, sprendimai daromi skubotai, o tai sąlygoja klaidas. Dabar, kaip niekada anksčiau, klaidingai panaudotas žodis, frazė, metafora gali turėti liūdnų pasekmių ir net sugriauti asmens ar įmonės reputaciją“, – kalba N. Klebanskaja.

Ji priduria, kad tokiais laikotarpiais atsiskleidžia įmonių, prekių ženklų tikrosios, o ne deklaruojamos vertybės, todėl dabar visi pamatė, jog reputacija – ypatingai svarbi: „Paradoksalu, bet tokiu laikotarpiu įmonė arba organizacija turi galimybę pagerinti savo reputaciją, grindžiant savo veiklą empatija, demonstruodama ją savo veiksmais.“

„Antra, planavimas ilgalaikėje perspektyvoje – praktiškai nebeįmanomas, nes nežinome, kas bus rytoj“, – vardija ekspertė.

Nina Klebanskaja

Nina Klebanskaja

Nors tai, kad į pokyčius reaguoti reikia labai greitai, o planavimas ilgalaikėje perspektyvoje praktiškai neįmanomas, yra nemenki iššūkiai komunikacijos specialistams, kiekvienas jų, anot N. Klebanskajos, yra galimybė mąstyti nestandartiškai, pademonstruoti kūrybiškumą bei įžvelgti naujas perspektyvas, o būtent originalumas yra sėkmingos komunikacijos kampanijos sąlyga. Komisijos narė pastebi, kad „PR Impact Awards 2022“ bei kiti panašūs konkursai yra galimybė pasilyginti su kitais dalyviais, dažnai konkurentais, pamatyti, ką daro kiti, ir įsivertini save, net jei nepasiseka laimėti prizą.

Jei nepažįsti auditorijos – nepasieksi tikslo

Komisijos nariui, tarptautinės rizikos ir krizių komunikacijos asociacijos (IARCC) viceprezidentui Philippe Borremans, komunikacijos kampanijos sėkmę atskleidžia du dalykai: auditorijos pažinimas ir proceso vertinimas. 

„Vertindamas paraiškas pasigendu gerų, pagristų auditorijos tyrimų ir įžvalgų bei proceso stebėjimo ir vertinimo. Visuomet gali kūrybiškai planuoti taktikas, prieigas ir medijos kanalus, bet jei artimai nepažįsti savo auditorijos, tuomet nepasieksi tikslo. Jei nevertinsi savo kelio juo eidamas – negalėsi parodyti pažangos bei pasiektų tikslų“, – įsitikinęs Ph. Borremans.

Phillipe Borremans

Phillipe Borremans

Kitos komisijos narės – Londone veikiančios organizacijos „Energy Saving Trust“ rinkodaros komunikacijos grupės direktorės, Europos komunikacijos direktorių asociacijos (EACD) Valdybos narės Angelos Howarth nuomone, „PR Impact Awards“ – proga švęsti nuostabias komunikacijos kampanijas, kurias kuria mūsų profesijos atstovai. 

„Dirbdama aplinkos sektoriuje, labiausiai džiaugiuosi elgesio pokyčius skatinančiomis kampanijomis, – kalba ekspertė ir atkreipia dėmesį, kad kalbant apie jų sėkmę, ypatingai svarbus autentiškumas. – Žmonėms rezonuoja iš širdies papasakotos istorijos ir asmeninė patirtis – auditorija nori girdėti iš „tokių pačių kaip aš“.

Angela Howarth

Angela Howarth

Galimybės ir vertės, kurias suteikia dalyvavimas konkursuose, atperka sąnaudas

R. Matkevičienės teigimu, idėja, jos pagrindimas, inovatyvūs sprendimai, socialinė atsakomybė – dalykai, kuriems pristatyti paraiškose konkurso dalyviai turėtų skirti daugiausia dėmesio, o gerą įspūdį apie konkursui pateiktą projektą sukuria ir pačios paraiškos tekstas, parašytas sklandžia, tvarkinga kalba.

„Galimybės ir vertės, kurias suteikia dalyvavimas konkursuose, atperka baimes ir laiko, reikalingo pasiruošti dalyvavimui, bei kitas sąnaudas. Ir ne tik dėl galimybės „pasimatuoti“, ar tai, ką aš darau, – aktualu, vertinga, nauja, bet ir dėl idėjų. „PR Impact Awards“ metu, stebėdami kitų konkursui pateiktus ir įvertinimų sulaukusius projektus, mes ne tik pasidžiaugiame konkurentų sėkme, bet tuo pačiu ir perimame gerąsias patirtis. Ką galima būtų ir darysime kitaip, į ką atkreipsime dėmesį, kas pasiteisino, o kas – nors ir žaisminga, tačiau netinka: to galime išmokti konkursuose“, – kalba komunikacijos ekspertė. 

„Nors kuklumas yra gerai, turime išmokti didžiuotis savo darbo rezultatais ir paskatinti mumis didžiuotis tuos, su kuriais dirbame. Dalyvavimas tokiuose apdovanojimuose itin svarbus ne vien mums, bet visam mūsų socialiniam ratui“, – apibendrina komisijos narė.

Kviečia teikti paraiškas konkursui

Paraiškas geriausių komunikacijos projektų konkursui galima teikti „PR Impact Awards“ interneto svetainėje, užpildant pateiktą formą. Paraiškos priimamos iki gegužės 9 d.

Šiemet Lietuvos ir užsienio ekspertų vertinimo komisija išrinks laimėtojus 13-oje kategorijų. „Metų agentūra“ taps daugiausiai laimėjimų iškovojusi agentūra, o komunikacijos projektui, sulaukusiam didžiausio „PR Impact Awards 2022“ renginio dalyvių palaikymo, atiteks „Publikos balso“ nominacija. 

 

Beveik 40 geriausių projektų (1–3 vietos) jų autoriai pristatys birželio 10 dieną gyvai vyksiančiame „PR Impact Awards 2022“ renginyje. Jame taip pat – konferencijos pranešimai ir diskusijos bei vakarinė dalis – apdovanojimai.

 

Konferenciją ir geriausių komunikacijos projektų apdovanojimus „PR Impact Awards“ jau devintą kartą organizuoja Lietuvos komunikacijos asociacija (LTKA) kartu su Komunikacijos industrijos asociacija (KIA). Bilietus į renginį galima įsigyti svetainėje www.primpactawards.com.

PR Impact Awards