Save parodyti, į kitus pažiūrėti – kokia konkursų vertė verslui?

2020-04-29

Posakis „save parodyti, į kitus pažiūrėti“ dažnai vartojamas kaip juokas. Tačiau verslo atstovai rimtai sako, kad tai labai svarbus aspektas, kodėl verta dalyvauti geriausių komunikacijos projektų konkursuose.

Konkursai leidžia susumuoti įmonės pasiekimus, „užveda“ darbuotojus ir suteikia pripažinimą, kad verslas sprendžia aktualias problemas bei teisingai apie tai komunikuoja. Tai liudija kalbintos verslo įmonių, laimėjusių aukščiausius konkurso „PR Impact Awards“ apdovanojimus, atstovės.

Įvertina nueitą kelią

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ komunikacijos vadovė Baltijos šalims Jovita Aukštuolytė-Minderienė įsitikinusi, kad komunikacijoje svarbiausia nuoseklumas – jis atneša tvarius rezultatus, kai įmonė gyvena ne nuo projekto iki projekto, bet kiekvieną dieną, ir kaip karolius veria pasakojimus apie savo atstovaujamą įmonę į vientisą paveikslą.

„Dalyvavimas geriausių projektų konkurse ir apdovanojimas ateina kaip nueito kelio įvertinimas. Nesame didelė komanda, labai daug kalbamės ir dalijamės planais, todėl lengvai integruojame komunikacijos, rinkodaros, personalo ir kitų kolegų pastangas, kad projektas suspindėtų visomis spalvomis. Ir labai didžiuojamės gavę ne vieną apdovanojimą būtent už integruotą komunikaciją!“, – vieną iš sėkmės elementų apibūdina „Gjensidige“ komunikacijos vadovė Baltijos šalims.

Pernai konkurse „PR Impact Awards“ „Gjensidige“ laimėjo du apdovanojimus už kelionių draudimo komunikacijos kampaniją, prieš porą metų įmonės socialinė iniciatyva „Rask laiko pokalbiui“ triumfavo komunikacijos  apdovanojimuose Vilniuje ir Rygoje.

„Džiaugėmės drauge su visa organizacija, nes daugybė mūsų įmonės darbuotojų buvo prisilietę prie šios iniciatyvos vienu ar kitu būdu. O mūsų ryšių su visuomene partneriai „PR Service Edelman Affiliate“ su mumis ranka rankon keliavo nuo idėjos gimimo iki nacionalinės kampanijos“, – prisimena J.Aukštuolytė-Minderienė.

Parodo autentišką įmonės charakterį

Verslo atstovė stebisi, jeigu geriausių komunikacijos projektų konkursuose dalyvauja ir apdovanojimus išsidalina tik agentūros, o klientai lieka nuošaly – juk įgyvendintų projektų sėkmė yra visos jungtinės komandos darbo rezultatas.

Konkursas – puiki vieta verslo įmonėms parodyti ne tik gerai sustyguotą komunikacijos komandos darbą, bet ir pačios įmonės autentišką charakterį.

„Dalyvavimas geriausių projektų konkursuose išties padeda parodyti įmonę iš įvairių pusių – ne tik per draudimo paslaugas, bet ir kultūrą, žmones, atskleisti įmonės darbuotojų kūrybiškumą, netradicinį mąstymą“, – sako „Gjensidige“ komunikacijos vadovė Baltijos šalims.

Palaiko aukštą energijos lygį

Kuriant ryšius su visuomene svarbu kasdien palaikyti aukštą energijos ir optimizmo lygį, todėl susitikimas konkursuose su savo „cecho“ atstovais, pamatymas, kaip jie dirba, suteikia įkvėpimo ir naujų jėgų.

„Labai gerai, kad komisijos nariai nėra iš mūsų rinkos. Juk esame maži ir Baltijos šalių mastu esame susiję, bendradarbiavę. Kai projekto vertę įžvelgia ir kitų šalių ekspertai, jautiesi nuveikęs šį tą ypatingo“, – patirtimi dalinasi J.Aukštuolytė-Minderienė.

Sudėtinė konkurso „PR Impact Awards“ dalis – „gyvas“ 30-40 į finalus patekusių projektų pristatymas, kuris šiemet vyks birželio 12 dieną. Paraiškos šiemet priimamos iki gegužės 6 dienos.

Leidžia žengti pirmyn

„Swedbank“ įkurta Finansų laboratorija pernai pelnė net du konkurso „PR Impact Awards“ aukščiausius apdovanojimus – Socialinės atsakomybės ir Inovacijų komunikacijoje.

„Gauti šiuos apdovanojimus buvo tikrai malonu, jie įkvepia ir motyvuoja veikti. Žinoma, pirmiausia mūsų komunikacijos komandą, kuri didžiuojasi sugalvojusi novatoriškas, veiksmingas, rinkoje išsiskiriančias idėjas – pagavus tokią emociją norisi ir toliau kurti ne prastesnius projektus“, – sako „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė ir priduria, kad sėkmės banga nusirita per visą įmonę – apdovanojimais džiaugiasi ne tik komunikacijos komanda, bet ir kitų skyrių kolegos, vadovai, nes tai – visos įmonės pergalė.

„Swedbank“ atstovė atkreipia dėmesį, kad pelnyti apdovanojimai turi daug gilesnę reikšmę, kuri slepiasi po sėkminga komunikacija.

„Atsigręžus į praėjusių metų laimėjimus, man atrodo dar svarbiau nei patys apdovanojimai mums buvo jais parodytas pripažinimas, kad imamės spręsti aktualias visuomenėje problemas, kurias matome ne vien mes, ir kad darome tai, kas leidžia žengti pirmyn visai visuomenei“, – sako J.Cvilikienė.

Susumuoja darbo rezultatus

Kai sukiesi nesibaigiančiame darbų rate, dalyvavimas geriausių projektų konkurse yra proga stabtelėti ir pareflektuoti bei susumuoti savo darbo rezultatus.

„Pasiruošimas konkursui – proga įmonei mobilizuoti savo pasiekimus ir apie juos pakalbėti. Nes dažnai darbas atrodo taip: darai, darai, daug padarai, o kada sustoti ir pasidžiaugti – laiko nėra. Konkursas tai duoda“, – sako „Rimi Lietuva“ personalo valdymo partnerė Aistė Remeikė.

Pernai „Rimi Lietuva“ laimėjo aukščiausius „PR Impact Awards“ apdovanojimus Vidinės komunikacijos kategorijoje. Pašnekovės patirtis patvirtina posakį, kad „pergalė turi daug tėvų“: sėkmė konkursuose pakelia absoliučios daugumos darbuotojų savivertę, motyvaciją.

„Net ir su apdovanojimais tiesiogiai nesusiję įmonės darbuotojai jaučia pasididžiavimą savo įmone, kai mato, kad darbdavį kviečia, kalbina, apdovanoja. Praėję metai mums tikrai buvo geri, sėkmingi konkursuose ir tai akivaizdžiai pastebėjome darbuotojų tarpe“, – sako „Rimi Lietuva“ atstovė.

Kopijuok su pasididžiavimu

Tiesiogiai komunikacijos kampanijų kūrime dalyvavę įmonės darbuotojai gauna dar daugiau impulsų.

„Svarbu pajausti tas geras idėjas, plaukiojančias aplink, vienoje vietoje pasižiūrėti, ką kitos įmonės daro, kas joms sekasi ir kuo jos didžiuojasi. Konkursas – ir pačios įmonės pasimatavimas rinkoje, ir tendencijų stebėjimas – apie ką ir kokiomis komunikacijos temomis kalba žmonės, kokio pobūdžio projektus inicijuoja“, – patirtimi dalinasi A.Remeikė.

Populiarus posakis „copy with pride“ (kopijuok su pasididžiavimu) yra viena iš konkursuose gauto įkvėpimo pasekmių.

„Stebinti kitus konkursuose pristatomus projektus kyla minčių, gal ir mes galime sukurti projektą – ne tokį pat, bet apie tą patį? Pavyzdžiui, tikrai gauname gerų idėjų vidinės komunikacijos projektams. Galima netgi tą įmonę, įgyvendinusią mums patikusį projektą, pasikviesti, kad papasakotų – ką jie darė, pagalvoti ir pritaikyti savo įmonei. Kai dalyvauja daugiau šalių nei vien Lietuva – tai leidžia pamatyti daugiau darbų, tarp kurių būna daugiau kokybiškų ir gerų. Pavyzdžiui, kitokioje tos šalies specifikoje atsirado labai gera mintis – o, kodėl gi jos nepritaikius Lietuvoje? Tarptautiškumas tik pastiprina“, – pasakoja „Rimi Lietuva“ personalo valdymo partnerė.

Didina darbdavio žinomumą

Ji pastebi, kad dalyvavimas geriausių projektų konkursuose akivaizdžiai prisideda ir prie darbdavio žinomumo didinimo. Gal todėl „Rimi Lietuva“ atveju ir patys vadovai, pamatę žinią apie konkursą ar gerą iniciatyvą, patys pasiūlo dalyvauti.

Tinginių argumentą, kad pasiruošimas konkursams užima laiko, verslo atstovai atremia paprastai: jeigu neskirsi laiko pasiruošimui, tai ir rezultatų nebus.

„Nuoširdžiai prisipažinsiu, kad skiriu laiką po darbo – užpildyti paraišką ir dalyvauti konkurse. Nes jeigu dalyvausi konkurse nepasiruošęs, gali pasidaryti sau ir meškos paslaugą. Svarbu dalyvauti ne dėl įvaizdžio, ne kalbėti dėl kalbėjimo, o kai tikrai yra dėl ko pasidžiaugti. Dalyvavimas konkurse tikrai yra raumenų auginimas“, – sako „Rimi Lietuva“ personalo valdymo partnerė.

PR Impact Awards