Apie konferenciją

Paraiškos laukiamos iki balandžio 10 d.

Konferencijos programa

2017 m. gegužės 5 d.
Vilnius
Tech Park
Atsisiųsti PDF

„Santykių ekonomika: auganti ryšių su visuomene įtaka“

Gegužės 5 d.

08.00-09.00

Dalyvių registracija

09.00-9.15

Konferencijos įžanginė dalis

09.15-09.30

Ateities komunikacija. Koks joje bus mūsų vaidmuo?

Lina Jakučionienė

Lietuvos Ryšių su visuomene specialistų sąjungos Tarybos pirmininkė

Lina komunikacijos srityje darbuojasi 17 metų. Turi patirties tiek valstybiniame, tiek verslo sektoriuose. Stažuodamasi Vokietijos Parlamente ir Europos Parlamente turėjo galimybės pasisemti patirties ir politinės komunikacijos srityje.

Jau septynerius metus yra ERGO Korporatyvinės komunikacijos direktorė Baltijos šalyse, atsakinga už vidinę ir išorinę tarptautinės organizacijos Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje komunikaciją.

Lina yra European Association of Communication Directors ambasadorė ir regioninė koordinatorė Lietuvai. Nuolat dalyvauja Europos konferencijose kaip pranešėja, yra tarptautinių ir lokalių komunikacijos projektų konkursų Vertinimo komisijos narė.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. eina Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos Tarybos pirmininkės pareigas.

Nuolat gilindamasi į įvairius tarptautinius tyrimus bei sekdama Europos komunikacijos tendencijas, Lina įsitikinusi, jog komunikacijos profesionalo svarba organizacijoje didės, kartu augs ir poreikis komunikacijos specialisto kompetencijų plėtrai.

09.30-09.45

Ryšių su visuomene verslas: iš kur semsimės jėgų augti

Romualda Stonkutė

Ryšių su visuomene agentūrų asociacijos Tarybos pirmininkė

RSVA tarybos pirmininkė Romualda Stonkutė ryšių su visuomene srityje dirba nuo 2000 m. Šiuo metu ji yra viešųjų ryšių agentūros „PR Service/Edelman Affiliate“ direktorė.

Literatūros teorijos studijas baigusi R.Stonkutė patirtį komunikacijos srityje pradėjo kaupti dirbdama žurnalistinį darbą. Iš čia pasuko į ryšių su visuomenę verslą, kur dirba jau 17 metų: vadovauja Lietuvoje įgyvendinamiems bei tarptautiniams agentūros projektams. Savo studijas R.Stonkutė tęsia psichologijos ir psichoterapijos srityje.

09.45-10.30

Komunikacijos ateitis priklauso ryšiams su visuomene

Michelle Hutton

Edelman Europe vykdomoji direktorė

Londone dirbanti Michelle Hutton yra pasaulinio ryšių su visuomene tinklo “Edelman” Europos vykdomoji direktorė.

Michelle vadovavo pasaulinei “Edelman” ekspertų komandai, analizavusiai vartotojų elgseną bei atlikusiai “Edelman Earned Brand” studiją. Tuo pat metu Michelle Hutton pirmininkavo Edelman pasaulinei prekės ženklų tarybai (Edelman Global Brand Council).

Prieš tapdama Europos padalinio vadove Michelle vadovavo “Edelman” Australijos agentūrai, pelniusiai ne vieną tarptautinį apdovanojimą už vartotojams skirtas kampanijas.

Į “Edelman” Australijos padalinį M.Hutton atėjo iš “Hill & Knowlton Strategies”, kur vadovavo Australijos ir Azijos vartotojų marketingo padaliniui.

Michelle yra patyrusi prekės ženklo komunikacijos ekspertė, turi sukaupusi daug patirties kuriant prekės ženklus maisto, mažmeninės prekybos, finansų, technologijų, telekomunikacijų, plataus vartojimo prekių ir sveikatos sektoriams.

M.Hutton yra Australijos ryšių su visuomene instituto narė; ji buvo Australijos komunikacijos tarybos, vienijančios 160 komunikacijos agentūrų, tarybos narė; Sidnėjaus technologijų universiteto Australijos viešosios komunikacijos centro tarybos patariamoji narė; Tarptautinio generalinių direktorių forumo narė.

10.30-11.10

Narsioji širdis arba ryšių su visuomene efektyvumo matavimai yra ne silpnaširdžiams

Prof. dr. Ana Adi

Quadriga universitetas, Vokietija

Profesorė, mokslų daktarė Ana Adi dėsto ryšių su visuomene discipliną ir vykdo mokslinį darbą Quadriga universitete (Vokietija, Berlynas) bei vadovauja skaitmeninės komunikacijos apdovanojimų konkursui. Save skaitmenine humaniste vadinanti Ana Adi teigia, kad šis apibūdinimas nusako jos veiklą: humanitarinės disciplinos - ryšių su visuomene – profesorė, puikiai išmananti skaitmenines technologijas. Konferencijos viešnia rengia straipsnius ryšių su visuomene rezultatų matavimo klausimais, istorijų kūrimo skaitmeninėje terpėje temomis, domisi socialinės atsakomybės ir savanorystės sritimis. A. Adi daug keliauja ir bendradarbiauja su kolegomis visame pasaulyje – nuo Vankuverio iki Bankoko, nuo Glazgo iki Bahreino.

11.10-11.30

Kavos pertrauka

11.30-12.10

Big Data įtaka: ar komunikacijos specialistai taps duomenų analitikais?

Dr. Paul Ketelaar

Neimegeno universitetas, Olandija

Mokslų daktaras Paulius Ketelaar yra Neimegeno universiteto (Olandija) Komunikacijos mokslų departamento Elgsenos mokslų instituto (BSI) vyresnysis docentas. Universitete jis vadovauja taikomosios komunikacijos projektui. Jo mokslinių interesų sritis - interaktyvios komunikacijos technologijų ir e-komercijos kūrimo ir socialinio pritaikymo klausimai. Jo tyrimai nagrinėja taikomosios komunikacijos virtualioje realybėje klausimus, strateginę komunikaciją socialinėje žiniasklaidoje, žinios konstravimą, kuriant turinį internete. Paulius Ketelaar yra kviečiamas dėstyti Amsterdamo universitete, konsultuoja rinkodaros tyrimų ir strategijų klausimais.

12.10-12.50

Kai komunikacijos ekspertas vykdo 24/7 misiją kompanijos vadovo dešinėje

Marius Jundulas

Generalinis direktorius, Gjensidige

Jovita Aukštuolytė Minderienė

Komunikacijos vadovė Baltijos šalims, Gjensidige

Marius Jundulas, ADB „Gjensidige“ generalinis direktorius, atsakingas už įmonės veiklą Baltijos šalyse. Draudimo versle - dvidešimt metų. Nuo 2010 m. vadovavo ne gyvybės draudimo bendrovei „PZU Lietuva“. 2015 m. pirmaujančiai Šiaurės šalių draudimo grupei „Gjensidige“ įsigijus „PZU Lietuva“, M. Jundulas buvo paskirtas vadovauti „Gjensidige“ įmonėms Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. M. Jundulas yra vienas dažniausiai žiniasklaidos cituojamų įmonių vadovų Lietuvoje.

Jovita Aukštuolytė Minderienė, ADB „Gjensidige“ komunikacijos vadovė Baltijos šalims. Komunikacijos srityje – septyniolika metų. Nuo 2009 m. buvo atsakinga už „PZU Lietuva“ ne gyvybės ir gyvybės draudimo vidinę ir išorinę komunikaciją. 2015 m. pirmaujančiai Šiaurės šalių draudimo grupei „Gjensidige“ įsigijus „PZU Lietuva“, buvo paskirta „Gjensidige“ komunikacijos vadove Baltijos šalims. Mariaus Jundulo komandoje – nuo 2010 m.

12.50-13.30

Kaip darbuotojai tampa Jūsų prekės ženklo ambasadoriais. „Vinted“ atvejis

Marta Kuzmickaitė

Vidinės komunikacijos vadovė, „Vinted”

Marta Kuzmickaitė yra „Vinted”, augančio startuolio - mobiliosios drabužių mainų platformos, vidinės komunikacijos vadovė. Būdamas vienu sėkmingiausių startuolių Baltijos šalyse, „Vinted” didžiuojasi savo novatoriška darbo kultūra, kurios negalima įsivaizduoti be efektyvios vidinės komunikacijos. Pastaraisiais metais, Marta dirbo su medijomis, mokėsi rinkos naujovių ir diegė jas, kad „Vinted” veikla išliktų sklandi tiek lengvais, tiek sunkesniais verslui laikais.

13.30-14.00

Nuo gamybos prie komunikacijos: kaip tapti „Metų prekės ženklu“?

Robertas Krutikovas

AB „Grigeo Grigiškės“ generalinis direktorius

Akcinės bendrovės „Grigeo Grigiškės“ generalinis direktorius Robertas Krutikovas. Patirtis popieriaus ir pakuotės versle – daugiau nei 15 metų vadovaujančiose pozicijose.

AB „Grigeo Grigiškės“ savo istoriją skaičiuoja nuo 1923 m. ir šiandien yra vienas didžiausių higieninio popieriaus gamintojų Baltijos šalyse, sėkmingai gaminantis higienos ir švaros popieriaus produktus, gofruotąjį kartoną ir jo pakuotę. Bendrovė valdo prekinius ženklus „Grite“ ir „Grite professional“. Šiemet „Grite“ buvo pripažinta „Metų prekės ženklu“.

„Istoriją ir ilgametę patirtį derinti su naujojo pasaulio iššūkiais – užduotis, kurią su komanda sprendžiame kasdien, pasitelkdami drąsą, kūrybinius sprendimus ir, žinoma, komunikaciją. Tikiu, jog nuolatinis tobulėjimas ir pokyčiai veda mus pripažinto Europos gamintojo link. Tai mūsų ateities vizija.“ – teigia Robertas.

14.00-15.00

Pietūs

15.00-17.00

„PR Impact Awards“ komisijos atrinktų projektų pristatymas

18.00

Apdovanojimų ceremonija ir šventinis vakaras

PR Impact Awards 2017

„PR Impact Awards“ yra tarptautinis, svarbiausias Lietuvoje vykstantis metinis renginys, organizuojamas dviejų šalies komunikacijos profesionalus vienijančių asociacijų: Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos (LRVS) ir Ryšių su visuomene agentūrų asociacijos (RVSA). Renginys vyksta nuo 2014 metų, tradiciškai jį sudaro trys dalys: „PR Impact Awards“ konferencijos metu pranešėjai iš Lietuvos ir užsienio šalių dalinasi įžvalgomis, pristatomi geriausi ryšių su visuomene projektai ir vyksta apdovanojimų ceremonija.

11

tarptautinės komisijos narių

150

konferencijos dalyvių

8

pranešėjai

Ankstesnės konferencijos

  • 2016
  • 2015
  • 2014

2016 m. kasmetinis „PaRa Impact Awards 2016“ renginys tapo tarptautiniu. Renginio organizatoriams, Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungai (LRVS) ir Lietuvos ryšių su visuomene agentūrų asociacijai (RSVA), suvienijus jėgas su informaciniu renginio partneriu, naujienų portalu „Verslo žinios“, konferencijos pranešėjų sąrašą papildė ekspertai iš Švedijos ir Jungtinės Karalystės, o apdovanojimų paraiškas vertino tarptautinės komisijos nariai iš Vokietijos, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos.

„PaRa Impact Awards 2016“ konferencijos metu padidėjo ir skaitomų pranešimų temų įvairovė: UAB „Lietuvos Energija“ vadovas Dalius Misiūnas dalinosi įžvalgomis apie vadovo komunikaciją, apžvalgininkas Rimvydas Valatka pristatė Lietuvos žiniasklaidos raidą, Saulius Skvernelis apžvelgė politiko komunikacijos įtaką reitingams, o „Climate-KIC“ Europos komunikacijos vadovė Angela Howarth pristatė socialinis atsakomybės komunikaciją.

2016 m. renginys sulaukė rekordinio paraiškų skaičiaus. 50 komunikacijos projektų varžėsi dėl pripažinimo geriausiais „Korporatyvinės komunikacijos“, „Rinkodaros komunikacijos“, „Integruotos komunikacijos kampanijos“, „Socialinės atsakomybės projekto“, „Vidinės komunikacijos“, „Renginio“ ir „Komunikacijos socialiniuose tinkluose“ kategorijose. Tarp apdovanotojų – „VRP Hill + Knowlton Strategies“, „McCann Vilnius“, „Ad Verum“, AB SEB, „Lietuvos pašto“, „INK Agency“, Nacionalinės teismų administracijos ir kiti projektai.

Didelis ryšių su visuomene profesionalų susidomėjimas pirmuoju „PaRa“ renginio lėmė didesnę 2015 m. renginio apimtį. Konferencija buvo pavadinta „PaRa Impact Awards 2015“, o prie ją organizuojančios Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos (LRVS) prisidėjo Lietuvos ryšių su visuomene agentūrų asociacija (RSVA).

Apdovanojimų dalyviai varžėsi „Korporacinės (organizacijos) komunikacijos“, „Integruotos komunikacijos“, „Socialinės atsakomybės komunikacijos“, „Komunikacijos socialiniuose tinkluose“, „Pranešimo žiniasklaidai“, „Renginio komunikacijos“ bei „Metų atstovo spaudai“ ir „Geriausiai komunikuojančios organizacijos“ kategorijose. Nacionalinė komisija geriausiai įvertino „CSC Baltic“, „McCann Vilnius“, LR Finansų ministerijos, „Swedbank“, LR Konkurencijos tarybos ir kitus 2015 m. projektus.

2014 m. įvyko „PaRa 2014“ – tuo metu pirmasis ir vienintelis ryšių su visuomene specialistams skirtas renginys Lietuvoje, kurio tikslas – padėti kelti jų profesinę kvalifikaciją, dalintis gerąja patirtimi ir skatinti tarpusavio bendravimą.

Konferencijos metu pranešimus sektoriaus atstovams aktualiausiomis temomis skaitė gerai žinomi šalies ryšių su visuomene, žiniasklaidos ir įvairių verslo sričių atstovai. Tarp jų – „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius, 2013 Metų CEO, Kęstutis Šerpytis, LRT TV naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis, Žiniasklaidos stebėsenos ir analizės bendrovės „Mediaskopas“ analizės vadovė Baltijos šalims Akvilė Katilienė ir komunikacijos konsultacijų bendrovės „VRP Hill+Knowlton Strategies“ valdybos pirmininkas Mykolas Katkus.

Renginio antrojoje dalyje buvo įteikti „PaRa 2014“ apdovanojimai, kuriais pagerbti geriausiai 2013–2014 metais komunikavusios organizacijos ir jų atstovai, įvertinti geriausi įgyvendinti projektai. Tarp nugalėtojų „Metų tandemo“, „Metų efektyviausiai komunikavusios bendrovės“, „Metų atstovo spaudai“, „Metų projekto“ ir kitose kategorijose buvo telekomunikacijų bendrovė „Tele2“, prekybos tinklas „Maxima LT“, draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, SEB bankas, taip pat Lietuvos bibliotekininkų draugija.