Konferencija

Pranešėjai

Romualda Stonkutė

Lietuvos ryšių su visuomene agentūrų asociacijos tarybos pirmininkė

Lina Jakučionienė

Europos komunikacijos direktorių asociacijos (EACD) ambasadorė Lietuvai

Pranešėjai ir diskusijų dalyviai

Philippe Borremans

Nepriklausomas konsultantas,

Dr. Ana Adi

Profesorė, „Quadriga“ taikomųjų mokslų universitetas

Marijus Briedis

Technlogijų vadovas (CTO), „Nord Security“

Ignas Zokas

Įkūrėjas ir vadovas, sociologas, „Spinter tyrimai“

Vilūnė Kairienė

Analizės ir duomenų sprendimų vadovė, Žiniasklaidos analizės bendrovė „Mediaskopas“

Artūras Ketlerius

Korporatyvinės komunikacijos vadovas, Ignitis grupė

Antanas Bubnelis

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas, „Lidl Lietuva“

Jaunius Špakauskas

Komunikacijos vadovas, Bitė

Ovidija Ferencienė

Komunikacijos vadovė, Yara Europos verslo centras

Gabrielė Šapalė

Personalo verslo partnerė, „Acme Grupė“

Sonata Vizgaudienė

Organizacijų psichologė, Visipsichologai.lt

Konferencijos programa

2024 06 07
Courtyard by Marriott

9.00

Renginio atidarymas ir sveikinimo žodis

Donatas Kuras

Lietuvos komunikacijos asociacijos Tarybos pirmininkas

Vaidotas Vyšniauskas

Komunikacijos industrijos asociacijos Tarybos pirmininkas

9.10

Lietuvos komunikacijos rinkos tyrimo rezultatų pristatymas

Ignas Zokas

„Spinter tyrimai“ vadovas

9.30

Pranešimas: Kaip technologijos gali sukelti komunikacijos krizę?

Marijus Briedis

„Nord Security“ technlogijų vadovas (CTO)

9.50

Nuotolinis pranešimas: Naujos krizių komunikacijos taisyklės ir DI vaidmuo

Philippe Boremans

Tarptautinės rizikos ir krizių komunikacijos asociacijos (IARCC) viceprezidentas ir naujienlaiškio apie krizių komunikaciją www.wagthedog.io autorius

10.15

Nuotolinis pranešimas: Kokių kompetencijų reikia komunikacijos specialistui šiuolaikiniame pasaulyje?

Dr. Ana Adi

Quadriga taikomųjų mokslų universiteto Berlyne profesorė, „Digital Communication Awards“ vertinimo komisijos pirmininkė ir tinklalaidės „Women in PR“ autorė ir vedėja

10.40

Kavos pertrauka

11.00

Pranešimas: Tylėti vs kalbėti krizės metu: ką rodo duomenys?

Vilūnė Kairienė

„Mediaskopo“ Duomenų sprendimų ir analizės vadovė

11.20

Diskusija: Emocinio atsparumo svarba

Dalyviai: Ovidija Ferenciene, Yara komunikacijos specialistė; Gabrielė Šapalė, „ACME grupės“ Personalo verslo partnerė; Sonata Vizgaudienė, Visipsichologai.lt psichologė.

Diskusiją moderuos Giedrė Bielskytė.

11.50

Diskusija: Kiek esame pasirengę dienai X? Komunikacijos svarba karo atveju

Dalyviai: Artūras Ketlerius, „Ignitis grupės“ korporatyvinės komunikacijos vadovas, Antanas Bubnelis, „Lidl“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas, Jaunius Špakauskas „Bitė Lietuva“ korporatyvinės komunikacijos vadovas.

Diskusiją moderuos Daiva Žeimytė - Bilienė.

12.20

Pertrauka pietums

13.40

Pokalbis su „Metų komunikatoriaus“ rinkimų finalistais

14.00

Komunikacijos projektų analizė – kas lėmė sėkmę? (1 dalis)

Atrinktų geriausių komunikacijos projektų pristatymai ir klausimų – atsakymų sesijos
15.30

Kavos pertrauka

15.45

Komunikacijos projektų analizė – kas lėmė sėkmę? (2 dalis)

Atrinktų geriausių komunikacijos projektų pristatymai ir klausimų – atsakymų sesijos
17.15

Kavos pertrauka

17.30

Komunikacijos projektų analizė – kas lėmė sėkmę? (3 dalis)

Atrinktų geriausių komunikacijos projektų pristatymai ir klausimų – atsakymų sesijos
18.55

Konferencijos pabaiga

19.00

Apdovanojimų ceremonija

21.00

Oficialiosios dalies pabaiga

PR Impact Awards

„PR Impact Awards“ – jau 11 kartą organizuojamas renginys komunikacijos profesionalams! Kviečiame jus susitikti birželio 7 dieną.

Šių metų tema – „Krizės nutinka penktadieniais: komunikacijos vaidmuo neapibrėžtumo pasaulyje“.

Jau ne vienerius metus mūsų pasaulį taikliai apibūdina žodis „neapibrėžtumas“. Mes jau žinome, kaip pasaulis gali pasikeisti vos per dieną ir atnešti iki šiol nepažintų iššūkių.  Nors ne visus scenarijus galime numatyti, krizės neretai įspėja apie save iš anksto, tad joms pasiruošti įmanoma. Kas mūsų laukia, kaip tam pasirengti ir kokios kompetencijos būtinos, ir diskutuosime šiemet konferencijos metu.

Tradiciškai renginį sudarys trys dalys: konferencijos pranešimai ir diskusijos, geriausių komunikacijos projektų pristatymas ir vakarinė dalis – apdovanojimai.

„PR Impact Awards“ organizuojami nuo 2014 metų: jį organizuoja dvi didžiausios šalies komunikacijos profesionalus vienijančios asociacijos: Lietuvos komunikacijos asociacija (LTKA) ir Komunikacijos industrijos asociacija (KIA).

Istorija

  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014

„PR Impact Awards 2023“ apdovanoti geriausi komunikacijos projektai, išrinkta „Metų agentūra“

Birželio 9 dieną dešimtą kartą vykusio, jubiliejinio „PR Impact Awards 2023“ renginio metu paskelbti geriausių komunikacijos projektų konkurso nugalėtojai. Tradiciškai paaiškėjo ir agentūra, kuri ateinančius metus galės didžiuotis „Metų agentūros“ titulu.

Jį pelnė agentūra „Fabula Rud Pedersen Group“, surinkusi daugiausiai balų už apdovanotus projektus. Pernai šiuo apdovanojimu džiaugėsi Komunikacijos industrijos asociacijos narė, jau daugiau nei dvidešimt metų rinkoje veikianti komunikacijos agentūra „Integrity PR“.

„Geriausių projektų konkursas yra ne tik svarbi „PR Impact Awards“ renginio dalis, bet ir galimybė agentūroms parodyti savo geriausiai įgyvendintus projektus. Džiugina tai, kad šiemet sulaukėme rekordinio paraiškų skaičiaus. Tai rodo šio renginio svarbą rinkos dalyviams ir motyvuoja visus kurti efektyvesnę ir labiau kūrybingą komunikaciją. Savo ruožtu sveikinu „Metų agentūros“ titulą pelniusią „Fabula Rud Pedersen Group“. Tai pelnytas įvertinimas“, – teigė Komunikacijos industrijos asociacijos Tarybos pirmininkas Artūras Jonkus.
„PR Impact Awards 2023“ apdovanoti geriausi komunikacijos projektai, išrinkta „Metų agentūra“
Šiemet konkurse varžėsi 164 projektai ir kampanijos, o apdovanojimų metu įvertinti 43 projektai – dalis jų pelnė ir kelis prizus.

Projektai buvo vertinami 19-oje pagrindinių kategorijų: 15-oje, susijusių su konkrečiomis komunikacijos sritimis, ir dar 4-iose, kuriose buvo įvertinti geriausi atskirų sektorių – viešojo, VVĮ / SVĮ, verslo ir nevyriausybinių organizacijų – projektai. Visus projektus vertino daugiau nei 20 tarptautinės komisijos narių, pasiektus rezultatus auditavo konkurso partneris – žiniasklaidos analizės bei stebėsenos bendrovė „Mediaskopas“.

Vieno iš „PR Impact Awards 2023“ organizatorių, Lietuvos komunikacijos asociacijos Tarybos pirmininko, komunikacijos ir tvarios veiklos eksperto Donato Kuro teigimu, triumfavo projektai, išsiskyrę savo originaliais bei drasiais sprendimais, taip pat sukūrę teigiamą pokytį ir aiškią pridėtinę vertę.

„Komunikacija yra galingas įrankis – labai smagu matyti, kaip, tinkamai naudojamas, jis gali kurti pridėtinę vertę bendruomenėms ir visuomenei. Dalis įvertintų projektų neabejotinai gali konkuruoti ir tarptautiniu mastu“, – pažymėjo D. Kuras.

Lentelėje pateikiami geriausiais „PR Impact Awards 2023“ konkurse pripažinti projektai. Balsą favoritui atiduoti galėjo ir renginio žiūrovai – „Publikos balso“ statulėlė atiteko Maisto banko projektui „Mažinkime Kalėdas“.

Paskelbti „PR Impact Awards 2022“ laureatai

Birželio 10 dieną paskelbti ir apdovanoti kasmetinio geriausių komunikacijos projektų konkurso „PR Impact Awards 2022“ nugalėtojai ir specialiųjų nominacijų laimėtojai, paaiškėjo, kam atiteko „Metų agentūros“ titulas.

Jis atiteko daugiausiai balų už apdovanotus projektus surinkusiai agentūrai. Šiemet nugalėtojais tapo Komunikacijos industrijos asociacijos narė, jau daugiau nei dvidešimt metų rinkoje veikianti komunikacijos agentūra „Integrity PR“ – šį titulą ji perėmė iš komunikacijos agentūros „Bosanova“.

„Metų komunikatore“ tapo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė. Ji įvertinta už aktyvią komunikaciją ir visuomenės stereotipų laužymą migrantų atžvilgiu, greitį, efektyvumą bei lyderystę, organizuojant pagalbą karo siaubiamai Ukrainai.

„Verslo nuomonės lyderis“ jau antrus metus iš eilės buvo renkamas pagal žiniasklaidos analizės bendrovės „Mediaskopas“ vertinimo metodiką, kuri vertina ne tik asmens matomumą, bet ir eksperto „komunikacinį svorį“ žiniasklaidoje. Juo, kaip ir pernai, tapo banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Specialų apdovanojimą „Išbandymas viešumu“ iškovojo policijos generalinis komisaras Renatui Požėla. Jam, Lietuvoje siaučiant pandemijai ir suvaržymams bei per šalį vilnijant protestų bangai, teko laviruoti tarp pareigos užtikrinti saugumą ir teisės piliečiams laisvai reikšti savo nuomonę. Jis demonstravo lyderystę, nesislėpdamas už kolegų nugarų, o pats siekdamas dialogo ir su itin aršiai nusiteikusiais protestuotojais.

„Žmonių požiūriai yra skirtingi, todėl bandydami gyventi sudėtingame laike, mes turime žinoti, kurį instrumentą, kokiu metu panaudoti. Komunikacija yra tarsi gyvybės pluoštas, kuris visuomenę sujungia. Nesant komunikacijos, tas pluoštas ỹra ir visuomenės tampa gaujomis, kurios ilgainiui pasidaro agresyvios kitų atžvilgiu“, – renginio atidarymo metu teigė Komunikacijos industrijos asociacijos Tarybos pirmininkas Artūras Jonkus.

Šiemet organizatoriai sulaukė daugiau paraiškų nei pernai – konkursui buvo pateikti net 111 projektų, kuriuos vertino tarptautinė 16 ekspertų komisija. Atsižvelgiant į pasaulio aktualijas ir augančią lyderystės svarbą, šiemet kategorijų sąrašas buvo papildytas ir nauja „Lyderystės komunikacijos“ nominacija.

„Nesibaigiantys iššūkiai naujų Apokalipsės riterių pavidalu dar kartą pabrėžė komunikacijos reikšmę, o kartu atkreipė dėmesį į žmones, kurie tą komunikaciją kuria – matėme įkvepiančių lyderystės pavyzdžių ne tik Ukrainoje, bet ir Lietuvoje. Kita vertus, išvydome ir tai, kaip puikiai melą įvaldžiusios yra blogio jėgos. Būtent nuo lyderių bei komunikacijos specialistų priklauso, kiek komunikacija bus įdomi, įkvepianti, paveiki bei empatiška. Kaip ir nuo kiekvieno iš mūsų pasirinkimų priklauso, kiek organizacijų bei valstybių veikloje bus svarbios vertybės ir kada įveiksime melą“, – renginio atidarymo metu sakė Lietuvos komunikacijos asociacijos Tarybos pirmininkas, komunikacijos ir tvarios veiklos ekspertas Donatas Kuras.

Lentelėje apačioje pateikiami geriausiais „PR Impact Awards 2022“ konkurse pripažinti projektai. Balsą favoritui atiduoti galėjo ir renginio žiūrovai – „Publikos balso“ statulėlė atiteko Rusijos karo Ukrainoje nuotraukų parodos autoriams „Lietuvos geležinkeliai“.

 

Korporatyvinė komunikacija

Vieta Projektas Teikėjas / autorius Partneriai / agentūra
I Ateities pakuotės klubas Gamtos ateitis Adverum
II „Akropolis Group“: lyderystės komunikacija COVID-19 pandemijos periodu Akropolis Group Idea prima
III Elektrum Lietuva žinomumo kampanija Elektrum Lietuva Idea prima
 

Skaitmeninė komunikacija

I Vakcinacijos kampanija Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje Integrity PR
II Patirkite, ką reiškia gyventi išmaniai JUNG Vilnius Berta&
III „Paupio turgaus“ atidarymas ir įvedimas į rinką tik su socialinių tinklų komunikacija Paupio turgus („Darnu Group“) Integrity PR
 

Darbdavio komunikacija

I Pusės metų atostogos – DFDS darbdavio kampanija DFDS Fabula Rud Pedersen Group
II Kompanijos Accenture atėjimas į Lietuvą Accenture Lietuva Integrity PR
II „Karjeros UpDeitas“ Bitė Lietuva co:agency
III Ieškomi kūrybingi mokytojai Karalienės Mortos mokykla ir Vaikystės sodas INK agency
 

Renginio komunikacija

I Diskoteka po atviru dangumi Go Vilnius Integrity PR
II Rankinių laikrodžių istorija ir evoliucija Huawei Technologies Vilnius Integrity PR
III Mokonomika 2022 Swedbank Lietuva Bosanova,  Correctus
 

Nuomonės formuotojų ir virusinė komunikacija

I „Karjeros UpDeitas“ Bitė Lietuva co:agency
II Lidl Plus programėlės įvedimas Lidl Lietuva Influenceriai.lt
III Geltona banga LRT
III Geltonoji banga su IKI darbuotojais IKI Publicum
 

Inovacija komunikacijoje

I Menas tvarkyti atliekas Toksika PR Service
II Projektas „17“ / Septyniolika Swedbank Lietuva Bosanova, Correctus
III Srautų šviesoforas: kaip suvaldyti pirkėjų srautus COVID-19 pandemijos periodu Akropolis Group Idea prima
 

Integruota komunikacijos kampanija

I Skolintis negėda, kai to reikia Vivus Finance Penkiolika minučių iki vidurnakčio
II Kiekvienas gali. Smulkaus verslo akademija Swedbank Inspired UM, SuperYou
III NeBiuras Darnu Group Integrity PR
 

Vidinė komunikacija

I Padarykite savo veją žalesnę nei kaimyno Husqvarna Lietuva Idea prima
II Geltonoji banga su IKI darbuotojais IKI Publicum
III Aš esu Tu: Tėčio receptai IKI Publicum
 

Lyderystės komunikacija

I Berta&Talks Berta&
II Metų CTO Bitė Lietuva co:agency
III „Elektrum Lietuva“ CEO, kaip elektros rinkos eksperto, įvaizdžio stiprinimas ir bendrovės lyderystės rinkoje formavimas Elektrum Lietuva Idea prima
III „Yukon Advanced Optics Worldwide“ ir bendrovės vadovo verslo lyderio
įvaizdžio kūrimas
Yukon Advanced Optics Worldwide Adverum
 

NVO komunikacija

I MO muziejaus tvarumo kampanija: „Vidinio pasaulio klimatas toks pat svarbus“ MO muziejus New!
II Atsisuk nuotraukai – nusisuk nuo vėžio Headline Agency Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugija, Lietuvos pulmonologų draugija, Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija, Lietuvos radiologų asociacija, AstraZeneca Lietuva
III Creatives for Ukraine Creatives for Ukraine Blue Oceans PR
 

Viešojo sektoriaus komunikacija

I Ar pažįsti Joną? LR Sveikatos apsaugos ministerija Autoriai
II Visos figūros yra gražios Užstato sistemos administratorius Fabula Rud Pedersen Group
III Jokio skirtumo, su ar be negalios Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM Headline Agency
 

Socialinės atsakomybės / tvarumo komunikacijos projektas

I Rusijos karo Ukrainoje nuotraukų paroda Lietuvos geležinkeliai
II Mokonomika 2022 Swedbank Lietuva Bosanova,  Correctus
III #SvarbiKiekvienaDiena Procter & Gamble brand – ALWAYS PR Service
III Projektas „17“ / Septyniolika Swedbank Lietuva Bosanova, Correctus
 

Paramos projektų komunikacija

I Duok ruoniukui penkis Lidl Lietuva Not perfect, co:agency
II Shift4 Future Shift4 Payments Lithuania PR Service
III Audi motyvacinėje konferencijoje „Moters vizija 2021“ Audi (Moller Baltic Import) Fabula Rud Pedersen Group

 

Konferenciją ir geriausių komunikacijos projektų apdovanojimus „PR Impact Awards“ jau devintą kartą organizavo Lietuvos komunikacijos asociacija (LTKA) kartu su Komunikacijos industrijos asociacija (KIA).

Renginio partneriai – žiniasklaidos analizės bendrovė „Mediaskopas“, visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“, rėmėjai – „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“, „Rimi Baltic“, „Vynoteka“, „RC Cola“, „Žalia giria“. Informaciniai partneriai – Delfi, M360.

„PR Impact Awards 2021“ konferencijoje – dėmesys hibridinės komunikacijos sėkmės formulei, konkurse Metų agentūra paskelbta „Bosanova“

Birželio 10 dieną vykusio didžiausio metinio komunikacijos profesionalų renginio „PR Impact Awards 2021“ vakaro programoje paskelbti ir apdovanoti geriausi per metus įgyvendinti komunikacijos projektai.

Komunikacijos agentūros “Basanova” vadovas Vytautas Matulevičius

Taip pat įteikti ir specialiųjų nominacijų apdovanojimai. „Metų komunikatoriumi“ jau antrus metus iš eilės išrinktas Vilniaus miesto mero patarėjas Karolis Žukauskas. „Verslo nuomonės lyderis“ šiemet buvo renkamas pagal naują „Mediaskopo“ metodiką – juo tapo „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas. Specialusis apdovanojimas „Išbandymas viešumu“ įteiktas Seimo nariui Tomui Vytautui Raskevičiui.

„Metų agentūros“ titulą šiemet iškovojo Komunikacijos industrijos asociacijos narė, nuo 2009 metų rinkoje veikianti komunikacijos agentūra „Bosanova“.

„Praėję metai aiškiai parodė komunikacijos svarbą, tačiau dar turime stiprinti suvokimą, kad komunikacija gali keisti žmonių elgesį ir pasaulį. Ne veltui renginio pavadinime yra žodis „Impact“ – aukščiausių įvertinimų sulaukia projektai, turintys realų poveikį“, – ceremonijos metu sakė Lietuvos komunikacijos asociacijos Tarybos pirmininko pavaduotojas Donatas Kuras.

Šiemet konkursui buvo pateikti net 106 projektai, kuriuos vertino 17 ekspertų tarptautinė komisija. Labiausiai patikusį komunikacijos projektą galėjo rinkti ir renginio žiūrovai balsuodami specialiai tam skirta programėle. „Publikos balso“ statulėlė atiteko projekto „Savi už savus“ autoriams – agentūrai „Fabula Rud Pedersen Group“ ir klientui „MV GROUP Production“ („Gubernija“).

Šiemet organizatoriai įsteigė ir naują apdovanojimą už originaliausią projekto pristatymą konferencijos metu. Jis atiteko SBA grupės komunikatoriams už tiesioginį projekto „COVID-19 iššūkis“ pristatymą duodant kraujo Nacionaliniame kraujo centre.

Geriausiais metų projektais „PR Impact Awards 2021“ konkurse pripažinti šie projektai:

Geriausia Nuomonės formuotojų ir virusinė komunikacija:

Pirma vieta – „Katė ar šuo?“, „Idea prima“, „Mars“.

Antra vieta – #SvarbiKiekvienaDiena, „PR Service/Edelman Affiliate“, „Procter&Gamble“.

Trečia vieta – Pasiūlymai, kurių negalite praleisti, „Inspired UM“, „Barbora“.

Geriausia Integruota komunikacijos kampanija:

Pirma vieta – Padėdami augti, augame patys: BLC – produktyvumui subalansuotas verslo centras, „Idea prima“, „SBA Urban“.

Antra vieta – Savi už savus, „Fabula Rud Pedersen Group“, „MV GROUP Production“ („Gubernija“).

Trečia vieta – MOKONOMIKA, „Swedbank“, „Bosanova“ ir „Correctus“.

Geriausia korporatyvinė komunikacija:

Pirma vieta – Vardan visų sveikatos, „Eurovaistinė“, „Ogilvy Vilnius“

Antra vieta – Jungiame 5G Lietuvoje, „Telia Lietuva“, partneriai – „Fabula Rud Pedersen Group“, „Inspired UM“, „Milk Agency“, „Propeller“, „Some Films“

Trečia vieta – Magnetic MRO: nauji komunikacijos vėjai konservatyvioje aviacijos industrijoje, „Magnetic MRO“.

Geriausia NVO komunikacija:

Pirma vieta – (Ne)vieniši gimtadieniai, Lietuvos Raudonasis kryžius, partneriai – komunikacijos agentūra “Penkiolika minučių iki vidurnakčio“, kūrybinė agentūra “WorkFork“.

Antra vieta – Susigalvoti mamą, „Savanoriai vaikams“, partneriai – „Not Perfect“, „Karuselė“, Tadas Kazakevičius, „Mindshare Lithuania“, „Dropaudio“.

Trečia vieta – MO Muziejaus lyderystė antrojo karantino metu, „MO muziejus“.

Geriausia renginio komunikacija:

Pirma vieta – Atostogos su KINO PAVASARIU. Festivalio kino naktys viešbučiuose, Vilniaus tarptautinis kino festivalis “Kino Pavasaris”, partneriai “Go Vilnius” ir viešbutis „PACAI“.

Antra vieta – MOKONOMIKA, „Swedbank“, partneriai komunikacijos agentūra „Bosanova“ ir renginių agentūra „Correctus“.

Trečia vieta – „Prisijungusi Lietuva“, „Idea prima“, partneriai – asociacija „Langas į ateitį“.

Geriausia skaitmeninė komunikacija:

Pirma vieta – SEB kibernetinio saugumo kampanija, „SOMA agency“, SEB.

Antra vieta – “Pakopapopakopos”, „Idea prima“, LIPFA.

Trečia vieta – Rink(is) kultūrą, „Idea prima“, Centrinė projektų valdymo agentūra.

Inovacija komunikacijoje:

Pirma vieta – MOKONOMIKA, „Swedbank“, partneriai – komunikacijos agentūra „Bosanova“ ir renginių agentūra „Correctus“.

Antra vieta – HUAWEI triukšmo slopinimo eksperimentas, „Huawei Technologies Vilnius“, „Integrity PR“.

Trečia vieta – PINIGAI ir kiti Gilučių šeimos reikalai: „Swedbank Lietuva“ pažintinė knygelė vaikams apie finansus, „Swedbank“, „Integrity PR“.

Geriausia Paramos projektų komunikacija:

Pirma vieta – „Foodprint“, „Swedbank“, „Bosanova“, Maisto bankas.

Antra vieta – Gerumas Nesidėvi, „Caption“, Aukok.lt.

Trečia vieta – Kino lentyna / Knygų salė, Tarptautinis Vilniaus kino festivalis “Kino Pavasaris“, „Baltos lankos“.

Geriausias Socialinės atsakomybės projektas:

Pirma vieta –  „Utenos trikotažas“ – pirmasis „Greenpeace“ pripažintas tekstilės gamintojas; „Utenos Trikotažas“ / SBA Grupė, komunikacijos konsultantė Eglė Rakauskaitė.

Antra vieta – PINIGAI ir kiti Gilučių šeimos reikalai: „Swedbank Lietuva“ pažintinė knygelė vaikams apie finansus, „Swedbank“, „Integrity PR“.

Trečia vieta – MOKONOMIKA, „Swedbank“, „Bosanova“ ir „Correctus“.

Geriausia Viešojo sektoriaus komunikacija:

Pirma vieta – Kelionė mūsų mylimoje Lietuvoje, “Fabula Rud Pedersen Group”, Europos Parlamento biuras Lietuvoje.

Antra vieta – Solidarumo balkonai, “Headline”, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Trečia vieta – Intelektinės nuosavybės informavimo kampanija, “Agency 1323”, Valstybinis patentų biuras, partneriai – prodiuserė Justina Ragauskaitė ir „Blitz Studio“.

Geriausia Vidinė komunikacija:

Pirma vieta – Greičio valdyba, „Maxima LT“, „Ink agency“.

Antra vieta – Auksinis BITĖS Protas, „Bitė Lietuva“.

Antra vieta – Take vacation to recharge!, LTG Lietuvos geležinkeliai.

Treča vieta – Švenčiame Laisvę: dovana sau –  žinios apie Lietuvą, „Ignitis Group“.

Geriausia Koronaviruso iššūkio komunikacija:

Pirma vieta – MO Blogas, MO Muziejus.

Antra vieta – Neliūdėk, Vilniau, atsigausim kartu, „Idea prima“, „Vilnius Connect“ („Lietuvos geležinkeliai“).

Antra vieta – PLANAS A, TRUTH., „Headline“, „Šiaulių bankas“.

Trečia vieta – COVID-19 iššūkis, SBA grupė.

Geriausia Darbdavio komunikacija:

Pirma vieta – Vienas stendas, vienas straipsnis, vienas postas = 15 kartų išaugęs karjeros puslapio lankytojų skaičius, „Bosanova“, „Hostinger“.

Antra vieta – Jokio CV, „Bitė Lietuva“, idėja – „Headline“, įgyvendinimas – „co:agency“.

Trečia vieta – Fotoportretų paroda #AmžiusNesvarbu, „Rimi Lietuva“, „Integrity PR“.

Aštuntą kartą surengtas geriausių komunikacijos projektų konkursas „PR Impact Awards 2021“ yra jungtinis Lietuvos komunikacijos asociacijos ir Komunikacijos industrijos asociacijos projektas.

Renginio partneriai – „Spinter tyrimai“, „Mediaskopas“, Tarptautinė ryšių su visuomene asociacija IPRA, rėmėjai – „Rezus.lt kraujo laboratorija“, „Rimi Baltic“, „Marriott“ viešbutis, transliacijos partneriai – „Laisvės Media Group“, informaciniai partneriai – Delfi, M360.

„PR Impact Awards 2020“ konferencijoje – dėmesys reputacijos kainai, konkurse Metų agentūra paskelbta „Integrity PR“

2020 m. birželio 12 dieną didžiausiame metų komunikacijos profesionalų renginyje „PR Impact Awards“ susitiko per šimtą įvairių komunikacijos sričių profesionalų, kurie bendravo ir keitėsi patirtimi trijose renginio dalyse: konferencijoje, geriausių komunikacijos projektų pristatyme ir vakarinėje dalyje – apdovanojimuose.

Konferencija pernai kvietė atsigręžti į organizacijų reputaciją, įvertinti jos iššūkius, svarbą ir kuriamą vertę.

Geriausių komunikacijos projektų konkurse Metų agentūros vardo 2020-aisiais nusipelnė „Integrity PR“. Geriausių projektų konkursui pernai pateiktos net 86 paraiškos, iš kurių tarptautinė komisija išrinko šiuos geriausius metų komunikacijos projektus.

Geriausiais metų projektais „PR Impact Awards 2020“ konkurse buvo pripažinti šie projektai:

Geriausia Viešojo sektoriaus komunikacijos kampanija

Pirma vieta – „Pradėk dirbti sau“ (Start working for yourself), – „Idea prima“; partneriai INVEGA, Lietuva.

Antra vieta – Get rid of corruption – Lithuania’s transparency is in your hands, – „Headline Agency“ ir Lietuvos respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba, Lietuva.

Trečia vieta – „Man negėda klausti“ (I’m not ashamed to ask), – „Idea prima“; partneriai asociacija „Langas į ateitį“, Lietuva.

Geriausia Korporatyvinė komunikacija

Pirma vieta – „Naujos „Hollister Incorporated“ gamyklos Kaune atidarymas” (Grand Opening of New Hollister Incorporated Manufacturing Facility in Kaunas, Lithuania, – Fabula Hill+Knowlton Strategies, partneriai „Hollister Lietuva“ Lietuva.

Antra vieta – „Visi mes žmonės“ (We are all people), – TRUTH, partneriai „Žmonės”, Lietuva.

Trečia vieta – „LRT veiklos ataskaita: ką gavote už 1,19 EUR/mėn.“ (LRT Report 2018: What you get for 1.19 EUR), – LRT, Lietuva.

Geriausia Integruota komunikacijos kampanija

Pirma vieta – 2019 m. Europos Parlamento rinkimų kampanija „Pakelk savo bulvę nuo sofos“ (European Parliament election 2019 campaign ‘Don’t Be a Couch Potato’), Fabula Hill+Knowlton Strategies, partneriai Europos Parlamento biuras Lietuvoje, Lietuva.

Antra vieta – “Internete karantino nėra” (No quarantine on the internet), – “Versli Lietuva” ir “Integrity PR”, Lietuva.

Trečia vieta – „Menas ant LP Express siuntų savitarnos terminalų“,  (Art on the LP EXPRESS parcel lockers), – Lietuvos paštas; partneriai „Mediapark”, Lietuva.

Geriausia Darbdavio komunikacija

Pirma vieta – “Atvirų durų diena” (Open Door Day), – “Girteka Logistics”, Lietuva.

Antra vieta – “Jeigu turėtum normalų darbą, tu dirbtum If” (If you had a normal job, you would work at If), – If P&C Insurance ir “Integrity PR”, Lietuva, Latvija, Estija.

Trečia vieta – “Ateities inžinieriaus studija” (Laboratory of Future Engineers), – “Fabula Hill+Knowlton Strategies”, partneriai „Kauno tiltai“, Lietuva.

Nuomonės formuotojų ir virusinė komunikacija

Pirma vieta – #festivalisnamuose (Festival at Home), – Vilniaus tarptautinis kino festivalis “Kino pavasaris”, Lietuva.

Antra vieta – “Gerų darbų kalendorius” (Calendar of good deeds), – Jaunimo linija, Lietuva.

Trečia vieta – Kalėdinis (Christmas tree from Confiscated Items), – Lietuvos oro uostai; partneriai Berta And, Lietuva.

Geriausia Skaitmeninė komunikacija

Pirma vieta – “Mano seneliai – influenceriai” (My grandparents – influencers), – “Idea prima”, partneriai asociacija „Langas į ateitį“, Lietuva.

Antra vieta – (Eurovaistinė – the campaign of calm), – “Eurovaistinė”, partneriai Choco Agency, Lietuva.

Trečia vieta – (European Parliament election 2019 campaign ‘Don’t Be a Couch Potato’), – Fabula Hill+Knowlton Strategies, partneriai Europos Parlamento biuras Lietuvoje, Lietuva.

Geriausia Vidinė komunikacija

Pirma vieta – “Kiekvieną dieną geriau – naujas šūkis” (Everyday a little better – new slogan launch), – Rimi Lietuva.

Antra vieta – “Atšvaitus dalinu – rūpinuosi kitu”, (Sharing a reflector – is caring for others), – Lietuvos transporto saugos administracija.

Trečia vieta – “Šiaulių bankas. Bankas arčiau jūsų” (Bringing bank closer), – TRUTH, partneriai “Headline”, “Big Now”, Lietuva.

Geriausias Socialinės atsakomybės projektas

Pirma vieta – Susibičiuliaukime! (“Let’s bee friends!”), – SBA Group, Lietuva.

Antra vieta – “Čia buvo Saša” (Sasha was here), – Dansu films, partneriai Cinemaads, Lietuva.

Trečia vieta – “Banginio dydžio dėkui” (Whale-sized Thank You), – LIDL Lietuva, partneriai: co:agency, Not Perfect Vilnius, Influenceriai.lt, Lietuva.

Inovacija komunikacijoje

Pirma vieta – Facebook group “Pinigai ir reikalai” (Money matters), – Swedbank ir “Integrity PR”, Lietuva.

Antra vieta – “Pagauk bilietą”, Vilniaus tarptautinis kino festivalis “Kino pavasaris”, JCDecaux, Lietuva.

Trečia vieta – “Perlais balinta kava” Kodėl? Kad moterys šypsotųsi. Knygos ištraukos viešajame transporte” (“Coffe with pearls. Why? To make woman smile” New book in public transporation), – Raminta Stanaitytė-Česnulienė, partneriai “Media Traffic”, Lietuva.

Geriausia Paramos projektų komunikacija

Pirma vieta – “ERGO „Filmų patarėjas“ ir bilietų draudimas” ( „Film Adviser“ and „Film Ticket Insurance“), – Vilniaus tarptautinis kino festivalis “Kino pavasaris”, partneriai ERGO, Lietuva.

Antra vieta – Šiaulių bankas. Lenktynių kortelė “Racing car(d), – TRUTH, partneriai HEADLINE, Lietuva.

Trečia vieta – “1000 festivalių rinkinių” (1000 gift sets), Vilniaus tarptautinis kino festivalis “Kino pavasaris”, partneriai: Audimas, Pergalė, Auga, Lietuvos paštas, ERGO, Lietuva.

Geriausias Renginio PR

Pirma vieta – „Patyriminių kino seansų ciklas AEROKINAS“ (Experiential project AEROCINEMA), – autoriai Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“; partneriai „Go Vilnius“, Lietuva.

Antra vieta – „Skaitmeninis traukinys darbui iš bet kur“ (Digital Train to Work from Anywhere), – MRS grupa, Latvija.

Trečia vieta – paroda “Laisvės kariai” (The exhibition ‘Warriors of freedom’), – autoriai Agency 1323, VDA Dizaino inovacijų centras ir dizaineris Giedrius Paulauskas; partneriai: Lietuvos kariuomenė, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos ypatingas archyvas, LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejus, CRITICAL, LIP2KAI, atsargos majoras Darius Antanaitis, “Žmonės”, Lietuva.

Geriausia NVO komunikacija

Pirma vieta – “Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR” (The origin of species: 1990s DNA), – New! Creative agency; partneriai MO muziejus ir “SuperYou”, Lietuva.

Antra vieta – Skirk 2 proc. pokalbiams iš širdies (Donate 2 percent for sincere conversations), – Jaunimo linija; partneris Dovydas Kiauleikis, Lietuva.

Trečia vieta – „Sidabrinė linija“: nematomus paverskite matomais (the Silver Line – let‘s make the invisible visible), – M.Čiuželio labdaros ir paramos fondas; partneriai: ZEST production house, K. Neverauskas, E. Valantiejūtė, Lietuva.

Specialieji apdovanojimai „Koronaviruso iššūkis“

Šiemet „PR Impact Awards 2020“ organizatoriai įsteigė specialiuosius apdovanojimus „Koronaviruso iššūkis“, kuriuose įvertinta įmonių, organizacijų ir asmenų komunikacija, įgyvendinta krizės metu.

Už visuomenei naudingą komunikaciją pandemijos metu apdovanotas Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Kasiulevičius, už įvairias pandemijos metu aktyviai komunikavusias asmenybes balsavo komisija ir DELFI portalo skaitytojai.

Ekspertų komisija įvertino ir dešimtis „Koronaviruso iššūkio“ projektų keturiose kategorijose.

Geriausios „Koronaviruso iššūkio“ Socialinės iniciatyvos

Pirma vieta – socialinė iniciatyva „Laikykitės, medikai!“, autoriai: VšĮ „Laisvės TV“ ir didžiausi socialiniai partneriai „Lietuvos geležinkeliai“, kiti socialiniai, finansiniai ir sklaidos partneriai

Antra vieta – socialinė iniciatyva „Nacionalinis savanorių koordinavimo centras STIPRŪS KARTU“, autoriai „Stiprūs kartu“ ir partneriai VšĮ „Pilietinė medija“.

Trečia vieta – socialinė iniciatyva „Nemokamos nuotolinės konsultacijos“, autoriai „Kardiolitos klinikos“ ir partneriai „Integrity PR“.

Geriausi „Koronaviruso iššūkio“ privataus sektoriaus išorinės komunikacijos projektai

Pirma vieta – Kampanija „Jei jaunystė suvoktų – senatvė galėtų“ ARBA #LikNamuose #LiekuNamuose, autoriai „Ugdanti komunikacija“ ir partneriai „Baltas MEDIA“, Lietuvos studentų sąjunga, Lietuvos moksleivių sąjunga, LIJOT, Kauno senjorų asociacija.

Antra vieta – Prekybos tinklo „Maxima“ komunikacija karantino metu, autoriai „Maxima LT“.

Trečia vieta – Kampanija „Ačiū medikams #LikNamie“, autoriai „Bitė Lietuva“ ir partneriai „Integrity PR“, „ZEST Production House“.

Geriausi „Koronaviruso iššūkio“ viešojo sektoriaus išorinės komunikacijos projektai

Pirma vieta – Kampanija #menasnaMO, autorius MO muziejus.

Antra vieta – „Įdomiosios pamokos tiesiogiai“ – “Pasveikink mokytoją – duok penkis”, autoriai Laurynas Šeškus, „Nord Play“ ir partneriai LRT televizija.

Trečia vieta – Kampanija “VU ekspertai padeda suprasti“, autoriai Vilniaus universitetas ir partneriai LRT.

Geriausi „Koronaviruso iššūkio“ vidinės komunikacijos projektai

Pirma vieta – „Lengvas karantinas BITĖS darbuotojams“, autoriai „Bitė lietuva“.

Antra vieta – „ERGO radijas“, autoriai ERGO ir partneriai „Spotlight LT“.

Trečia vieta – „LD iš namų“ – vidinės komunikacijos veiksmų paletė naujam darbo organizavimui ir emociniam darbuotojų stabilumui palaikyti karantino metu“, autoriai „Lietuvos draudimas“.

Labiausiai patikusį komunikacijos projektą rinko renginio svečiai, balsuodami specialiai tam skirta programėle. Publikos balsas atiteko organizacijai “Versli Lietuva”, kartu su “Integrity PR” sukūrusiai projektą “No quarantine on the internet”.

Septintą kartą surengtas komunikacijos profesionalų metinis renginys „PR Impact Awards 2020“ yra jungtinis Lietuvos komunikacijos asociacijos (LTKA) ir Komunikacijos industrijos asociacijos (KIA) projektas.

„PR Impact Awards 2019“ tema buvo „Inovacijos komunikacijoje“. Šeštus metus suorganizuotas renginys sulaukė dar didesnio ryšių su visuomene ir komunikacijos rinkos dalyvių įsitraukimo: konkursui buvo pateiktos 83 paraiškos – net ketvirtadaliu daugiau nei 2018 metais, o renginio bilietų paklausa viršijo pasiūlą.

„PR Impact Awards 2019“ geriausiems projektams skirti komisijos balsai lėmė, kad „Metų agentūros“ titulas atiteko dviems Lietuvos agentūroms: „Fabula Hill+Knowlton Strategies“ ir „Idea prima“. Pastaroji „Metų agentūros“ vardą iškovojo ir 2018m.

Ryšių su visuomene agentūrų asociacijos (RSVA) ir Lietuvos komunikacijos asociacijos (LTKA) organizuotame renginyje dalyvavo beveik 200 komunikacijos profesionalų, jų simpatijas pelnė ir „Publikos balso“ apdovanojimą laimėjo agentūra „Idea prima“ už projektą „Jonas Basanavičius grįžta į Vilnių“.

Renginio konferencinėje dalyje publiką kaitino diskusijos „Meilės keturkampis“ dalyviai – scenoje ietis sukryžiavę keturių komunikacijos disciplinų atstovai. „Agency 1323“ partneris Artūras Jonkus akcentavo kintantį ir ne mažėjančios svarbos ryšių su visuomenę vaidmenį, „Mccann“ strategas Tomas Bartninkas tvirtino, kad reklama šiame meilės keturkampyje atlieka svarbiausią – aistros – vaidmenį, „15 min“ rinkodaros vadovui Gediminui Galkaičius reikėjo mažiausiai įrodinėti žiniasklaidos svarbą šiuose tarpdisciplininiuose santykiuose, o socialinių medijų ekspertas Mindaugas Lataitis sutiko, kad socialiniai tinklai yra svarbiausia, bet kol kas jauniausia ir silpniausia grandis.

Užsienio pranešėjai daugiausiai dėmesio skyrė tam, kokią įtaką skaitmeninės naujovės daro visam komunikacijos laukui.

„PR Impact Awards 2019“ vainikavo paskelbti visų 14 renginio kategorijų nugalėtojai. (Visa lentelė – teksto apačioje).

Renginio komunikacijos“ kategorijoje pirmąją vietą laimėjo draudimo bendrovės „Gjensidige“ įgyvendinta komunikacijos kampanija „Travel insurance outdoor event in Vilnius – Gulliver”.

Geriausiu „NVO komunikacijos“ projektu išrinktas M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo darbas „Sidabrinė linija“ – Žmogui reikia Žmogaus.

Integruotos komunikacijos“ kategorijoje daugiausiai tarptautinės komisijos balsų atiteko dar vienam „Gjensidige“ projektui „Travel insurance according to you. Not too big, not too small“.

Stipriausiu „Viešojo sektoriaus komunikacijos“ projektu pripažintas Vilniaus universiteto šiemet įgyvendintas jubiliejinis sumanymas „440th birthday of Vilnius University“.

Korporatyvinės komunikacijos“ kategorijoje komisija šiemet skyrė tik trečią vietą – REKVIEM.LT įgyvendintai komunikacijos kampanijai              „REKVIEM: national funeral service system“.

Geriausio “Darbdavio komunikacijos” projekto vardas teko Latvijos “ERDA Group” projektui “The beginning of a new journey”.

Nuomonės formuotojų ir virusinės komunikacijos“ aukščiausias apdovanojimas įteiktas agentūrai „Fabula Hill+Knowlton Strategies“ už projektą „Game of Thrones Goes Viral“.

Skaitmeninės komunikacijos“ laurai atiteko agentūrai „Idea prima“ ir kampanijai „PETCITY | AMBASADORIAI“.

Efektyviausia „Vidinės komunikacijos“ kampanija išrinkta „Rimi Lietuva“ kampanija „#AmžiusNesvarbu“.

Socialinės atsakomybės projekto“ kategorijoje po lygiai aukščiausių balų surinko „Swedbank“ kampanija “Swedbank Finance Lab“ ir „Švaros brolių“ kampanija “Clean Driver” – abiems įteiktos pirmosios vietos statulėlės.

Pastaroji „Swedbank“ kampanija „Swedbank Finance Lab“ sulaukė išskirtinio įvertinimo bei pirmos vietos apdovanojimų ir kategorijoje „Inovacijos komunikacijoje“.

Šiemet pirmąkart organizuotoje apdovanojimų kategorijoje „Paramos projektų komunikacija“ aukščiausia vieta atiteko Latvijos „MRS grupa“ projektui „Squalio – YOUR Song and Dance Festival on YOUR Phone!“.

Visa apdovanotųjų geriausių komunikacijos projektų lentelė.

RENGINYS
1 vieta. Gjensidige Travel insurance outdoor event in Vilnius – Gulliver
2 vieta. Maxima LT Grand opening of Maxima XXXX store
3 vieta. Idea prima Jonas Basanavičius is coming back to Vilnius
NVO KOMUNIKACIJA
1 vieta. M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas „Sidabrinė linija“ – Žmogui reikia Žmogaus (the Silver Line – People need People)
2 vieta. Headline Agency Educational campaign “Try HIV stigma on“ (“Pasimatuok ŽIV stigmą“) for HIV disease and stigma awareness
2 vieta. Lietuvos širdies asociacija Heart Day in the Parliament 2018
3 vieta. Integrity PR It is normal to seek help
INTEGRUOTA KOMUNIKACIJOS KAMPANIJA
1 vieta. Gjensidige Travel insurance according to you. Not too big, not too small
2 vieta. Fabula Hill+Knowlton Strategies SEB Bank@Home
3 vieta. Nacionalinis automobilių klubas Success story of Dakar: „Proud to be Lithuanian”!
VIEŠOJO SEKTORIAUS KOMUNIKACIJA
1 vieta. Vilniaus universitetas 440th birthday of Vilnius University
2 vieta. Lietuvos Respublikos finansų ministerija KIEK (Eng. HOW MUCH)
3 vieta. Lietuvos Respublikos finansų ministerija Lithuania – Global Fintech Hub
KORPORATYVINĖ KOMUNIKACIJA
3 vieta. REKVIEM.LT REKVIEM: national funeral service system
DARBDAVIO KOMUNIKACIJA
1 vieta. ERDA Group The beginning of a new journey
2 vieta. Agency 1323 Career Lab at Western Union Lithuania
2 vieta. Rimi Lietuva #AgeDoesNotMatter (LT: #AmžiusNesvarbu)
3 vieta. META ADVISORY/ Swedbank “Come as you are!“
NUOMONĖS FORMUOTOJŲ IR VIRUSINĖ KOMUNIKACIJA
1 vieta. Fabula Hill+Knowlton Strategies Game of Thrones Goes Viral
2 vieta. Swedbank/META “1 year, 1 blogger, 1 bank – how we created Estonian biggest branded group”
2 vieta. Fabula Hill+Knowlton Strategies SEB Bank@Home
3 vieta. META Coca-Cola campaign created in Estonia spread over Europe
SKAITMENINĖ KOMUNIKACIJA
1 vieta. Idea prima PETCITY | AMBASADORIAI
2 vieta. Lietuvos paštas Lithuanian Post: LinkedIn communication
2 vieta. Idea prima LEARNING AND TEACHING DEDICATE TO THE DOG‘S DAY
3 vieta. Tolimojo keleivinio transporto kompanija/ Integrity PR Employer branding
VIDINĖ KOMUNIKACIJA
1 vieta. Rimi Lithuania #AgeDoesNotMatter
2 vieta. ERDA DIGITAL +\DVANTAGE OF INTERNAL COMMUNICATION
2 vieta. Bitė Lietuva/Integrity PR Internal launch of new BITĖ vision and values
SOCIALINĖS ATSAKOMYBĖS PROJEKTAS
1 vieta. Swedbank Swedbank Finance Lab
1 vieta. Švaros broliai “Clean Driver”
2 vieta. Swedbank/Integrity PR/ENTER The Green Light
3 vieta. ERDA Group “Latvia Works” – an employer movement bringing back home the missing Latvia’s workforce
INOVACIJA KOMUNIKACIJOJE
1 vieta. Swedbank Swedbank Finance Lab
PARAMOS PROJEKTŲ KOMUNIKACIJA
1 vieta. MRS grupa Squalio – YOUR Song and Dance Festival on YOUR Phone!
2 vieta. Gjensidige Insurance company awareness in the largest PanBaltic hiking events
3 vieta. General Financing “Your support – an extra power”

„PR Impact Awards 2018“ renginyje kėlėme komunikacijos ateities klausimą: ar robotai pakeis profesionalus? Šį klausimą kėlėme ateinančių inovacijų, dirbtinio intelekto, robotizacijos kontekste, analizuojant jų daromą įtaką ryšiams su visuomene.

Pranešimus skaitė užsienio ir Lietuvos ekspertai, analizavę inovacijų įtaką komunikacijos disciplinai, aptariantys, kiek svarbūs išlieka informaciją palydintys emociniai, santykio aspektai, kur žmones jau gali pakeisti robotizuotos programos, kokiais aspektais žmonės priima informaciją ir ar jiems bus svarbus tik žmogiškasis ryšys. Panelinėse diskusijose Baltijos šalių komunikacijos ekspertai iš arti pažvelgė į netikras naujienas skleidžiančių trolių gyvenimą, supažindino su asmenybėmis, išgyvenusiomis viešumo bangą, ir ieškojo sinergijos tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių komunikacijos siekiant bendros regiono komunikacijos vizijos.

2018 m. gegužės 18 d. VGTU „LinkMenų fabrike“ ir Vaidilos teatre vykusiame renginyje „PR Impact Awards 2018” apdovanojimas „Metų agentūra“ įteiktas agentūrai „Idea Prima“. Iš viso apdovanojimams buvo pateikti 68 komunikacijos projektai, kuriuos vertino tarptautinė komisija, atstovaujama narių iš Airijos, Belgijos, Italijos, Ukrainos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos. 2018 metais įvesta naujovė – savo mėgstamiausią projektą rinko ir renginio svečiai. „Publikos mėgstamiausiu“ komunikacijos projektu buvo pripažintas agentūros „bigNow“ projektas „Švaros brolių Facebook komunikacija“. Metų projektais „PR Impact Awards 2018“ konkurso kategorijose buvo pripažinti šie projektai:

Geriausias korporatyvinės komunikacijos projektas: „Rask laiko pokalbiui“ – „Gjensidige“ ir „PR Service/Edelman Affiliate“, Lietuva.

Geriausias skaitmeninės komunikacijos projektas: „Swedbank Estonia“ bendruomeninis projektas „#KOGUMISPÄEVIK padeda taupyti“ – „Swedbank Estonia“ ir „META Advisory Group“, Estija.

Geriausias renginys: „Innovation Drift“ – „Idea Prima“, Lietuva.

Geriausia nuomonės formuotojų ir virusinė kampanija: „GRITĖ. Išvalant didžiausią dramą“ – „McCann Vilnius“, Lietuva.

Geriausios inovacijos komunikacijoje projektas: „Biudžetas augančiam Vilniui 2018” – „Idea Prima“ ir Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuva.

Geriausia integruotos komunikacijos kampanija: „GRITĖ. Atnešant namams ramybę“ – „McCann Vilnius“, Lietuva.

Geriausias vidinės komunikacijos projektas: „Rask laiko pokalbiui“ – „Gjensidige“ ir „PR Service/Edelman Affiliate“, Lietuva.

Geriausias NVO komunikacijos projektas: „Mėnesis vežimėlyje“ – „Agency 1323“, Lietuva.

Geriausias viešojo sektoriaus komunikacijos projektas: „Uždėk filtrą“ – „Gravitas Partners“, Lietuva.

Geriausia socialinės atsakomybės kampanija: „Lietuvos draudimo“ vaikų saugumo kelyje akcija „Apsaugok mane: kalbančios pėsčiųjų perėjos“ – „Fabula Hill+Knowlton Strategies“, Lietuva.

Publikos balsas: „Švaros broliai Facebook komunikacija“ – „bigNow“, Lietuva.

Metų agentūra – „Idea Prima“.

Gegužės 5 d. vykęs Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos (LRVS) ir Ryšių su visuomene agentūrų asociacijos (RSVA) organizuojamas svarbiausias ryšių su visuomene rinkos renginys šiemet tapo tarptautinis: geriausių projektų konkurso rengėjai pakvietė dalyvauti komunikacijos agentūra, verslo bei valstybines įmones ir specialistus iš Baltijos regiono šalių. Konkurso paraiškas vertino tarptautinė 11 ekspertų komisija, o renginio konferencijos dalyje patirtimi dalinosi pranešėjai ir Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Vokietijos ir Lietuvos.

„PR Impact Awards 2017“ konferencijoje dalyvavo virš 120 komunikacijos specialistų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Jos metu buvo apžvelgiami ryšių su visuomene rinkos pokyčiai ir ateities tendencijos, didžiųjų duomenų įtaka ir rezultatų matavimų reikalingumas komunikacijos projektams, dalintasi gerosiomis verslo praktikomis.

„Šiemet konkurse matėme didžiulę konkurenciją tarp labai profesionalių Baltijos šalių agentūrų. Turime puikią progą pamatyti kolegų darbus, palyginti Baltijos šalių tendencijas, atrasti skirtumus ir aptarti, ką turime bendra. Nemaža dalimi tarptautiniai klientai į tris Baltijos šalis žvelgia kaip į vieną bendrą rinką, tad pamatyti, ką kartu galime pasiūlyti ir kokių komptencijų turime kiekvienoje šalyje – tai nauja proga mums visiems“, – teigė Romualda Stonkutė, RSVA Tarybos pirmininkė.

2016 m. kasmetinis „PaRa Impact Awards 2016“ renginys tapo tarptautiniu. Renginio organizatoriams, Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungai (LRVS) ir Lietuvos ryšių su visuomene agentūrų asociacijai (RSVA), suvienijus jėgas su informaciniu renginio partneriu, naujienų portalu „Verslo žinios“, konferencijos pranešėjų sąrašą papildė ekspertai iš Švedijos ir Jungtinės Karalystės, o apdovanojimų paraiškas vertino tarptautinės komisijos nariai iš Vokietijos, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos.

„PaRa Impact Awards 2016“ konferencijos metu padidėjo ir skaitomų pranešimų temų įvairovė: UAB „Lietuvos Energija“ vadovas Dalius Misiūnas dalinosi įžvalgomis apie vadovo komunikaciją, apžvalgininkas Rimvydas Valatka pristatė Lietuvos žiniasklaidos raidą, Saulius Skvernelis apžvelgė politiko komunikacijos įtaką reitingams, o „Climate-KIC“ Europos komunikacijos vadovė Angela Howarth pristatė socialinis atsakomybės komunikaciją.

2016 m. renginys sulaukė rekordinio paraiškų skaičiaus. 50 komunikacijos projektų varžėsi dėl pripažinimo geriausiais „Korporatyvinės komunikacijos“, „Rinkodaros komunikacijos“, „Integruotos komunikacijos kampanijos“, „Socialinės atsakomybės projekto“, „Vidinės komunikacijos“, „Renginio“ ir „Komunikacijos socialiniuose tinkluose“ kategorijose. Tarp apdovanotojų – „VRP Hill + Knowlton Strategies“, „McCann Vilnius“, „Ad Verum“, AB SEB, „Lietuvos pašto“, „INK Agency“, Nacionalinės teismų administracijos ir kiti projektai.

Didelis ryšių su visuomene profesionalų susidomėjimas pirmuoju „PaRa“ renginio lėmė didesnę 2015 m. renginio apimtį. Konferencija buvo pavadinta „PaRa Impact Awards 2015“, o prie ją organizuojančios Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos (LRVS) prisidėjo Lietuvos ryšių su visuomene agentūrų asociacija (RSVA).

Apdovanojimų dalyviai varžėsi „Korporacinės (organizacijos) komunikacijos“, „Integruotos komunikacijos“, „Socialinės atsakomybės komunikacijos“, „Komunikacijos socialiniuose tinkluose“, „Pranešimo žiniasklaidai“, „Renginio komunikacijos“ bei „Metų atstovo spaudai“ ir „Geriausiai komunikuojančios organizacijos“ kategorijose. Nacionalinė komisija geriausiai įvertino „CSC Baltic“, „McCann Vilnius“, LR Finansų ministerijos, „Swedbank“, LR Konkurencijos tarybos ir kitus 2015 m. projektus.

2014 m. įvyko „PaRa 2014“ – tuo metu pirmasis ir vienintelis ryšių su visuomene specialistams skirtas renginys Lietuvoje, kurio tikslas – padėti kelti jų profesinę kvalifikaciją, dalintis gerąja patirtimi ir skatinti tarpusavio bendravimą.

Konferencijos metu pranešimus sektoriaus atstovams aktualiausiomis temomis skaitė gerai žinomi šalies ryšių su visuomene, žiniasklaidos ir įvairių verslo sričių atstovai. Tarp jų – „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius, 2013 Metų CEO, Kęstutis Šerpytis, LRT TV naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis, Žiniasklaidos stebėsenos ir analizės bendrovės „Mediaskopas“ analizės vadovė Baltijos šalims Akvilė Katilienė ir komunikacijos konsultacijų bendrovės „VRP Hill+Knowlton Strategies“ valdybos pirmininkas Mykolas Katkus.

Renginio antrojoje dalyje buvo įteikti „PaRa 2014“ apdovanojimai, kuriais pagerbti geriausiai 2013–2014 metais komunikavusios organizacijos ir jų atstovai, įvertinti geriausi įgyvendinti projektai. Tarp nugalėtojų „Metų tandemo“, „Metų efektyviausiai komunikavusios bendrovės“, „Metų atstovo spaudai“, „Metų projekto“ ir kitose kategorijose buvo telekomunikacijų bendrovė „Tele2“, prekybos tinklas „Maxima LT“, draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, SEB bankas, taip pat Lietuvos bibliotekininkų draugija.

PR Impact Awards