Konferencija „PR Impact Awards 2018“ kels klausimą apie komunikacijos ateitį: ar robotai pakeis profesionalus?

2018-03-28

Konferencija „PR Impact Awards 2018“ kels klausimą apie komunikacijos ateitį: ar robotai pakeis profesionalus?

Š.m. gegužės 18 d. ryšių su visuomene ir komunikacijos profesionalus suburs „PR Impact Awards 2018“ – jau penktą kartą rengiamas svarbiausias Lietuvoje komunikacijos renginys, kurį organizuoja Lietuvos komunikacijos asociacija ir Ryšių su visuomene agentūrų asociacija. Šių metų renginio centre – komunikacijos ateities klausimas: ar ryšiai su visuomene dar bus reikalingi? Šis klausimas keliamas ateinančių inovacijų, dirbtinio intelekto, robotizacijos kontekste, analizuojant jų daromą įtaką ryšiams su visuomene.

„Konferencijos metu siekiame mesti iššūkį renginio dalyviams ir pakviesti juos pamąstyti apie ateitį: kas mūsų laukia? Ar ryšių su visuomene ir komunikacijos specialistus pakeis robotai?“ – sakė Lietuvos komunikacijos asociacijos tarybos pirmininkė Lina Jakučionienė

L. Jakučionienės teigimu, naujovės atsispindės ne tik renginio temoje, bet ir jo programoje. Pranešimus skaitys užsienio ir Lietuvos ekspertai, analizuosiantys inovacijų įtaką komunikacijos disciplinai, aptarsiantys, kiek svarbūs išlieka informaciją palydintys emociniai, santykio aspektai, kur žmones jau gali pakeisti robotizuotos programos, kokiais aspektais žmonės priima informaciją ir ar jiems bus svarbus tik žmogiškasis ryšys.

Šiemet konferencijos pranešimų sesiją lydės ir trys panelinės diskusijos. Jose Baltijos šalių komunikacijos ekspertai iš arti pažvelgs į netikras naujienas skleidžiančių trolių gyvenimą, supažindins su asmenybėmis, išgyvenusiomis viešumo bangą, ir pamėgins atrasti sinergiją tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių komunikacijos siekiant bendros regiono komunikacijos vizijos.

„Kartu su konferencija vyksta ir svarbiausiais metų konkursas – bus renkami geriausi metų ryšių su visuomene projektai. Mūsų renginys skirtas nuolat analizuoti komunikacijos daromą įtaką žmonių sąmonei, visuomenei, čia vykstantiems pokyčiams, todėl ir konkursų paraiškose prašysime pateikti ne tik projektų pristatymą, bet ir kokią įtaką jie padarė verslui, sociumui, žmonių gyvenimui. Mes žvelgiame į komunikaciją kaip į didelę įtaką visuomenei darančią sritį, todėl norime ir pačius komunikacijos ekspertus pakviesti paraiškose įsivertinti, kokį socialinę pokytį padarė jų atliktas darbas. Tokiu būdu galėsime įvertinti visos mūsų rinkos įtaką šalies žmonių gyvenimui“, – teigė Ryšių su visuomene agentūrų asociacijos tarybos pirmininkė Romualda Stonkutė.

Šiemet konkurse geriausią projektą išrinks ir renginio žiūrovai – jie per projektų pristatymus galės balsuoti, naudodamiesi specialiai tam skirta mobiliąja programėle.

Ryšių su visuomene projektai šiemet varžysis vienuolikoje apdovanojimų kategorijų. Šių metų apdovanojimų kategorijų sąrašą papildo dvi naujos temos: inovacijos komunikacijoje bei nuomonės formuotojų ir virusinės komunikacijos kategorijos.

Konkurso paraiškų laukiame ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių. Pernai nemažai paraiškų sulaukta iš Latvijos ir Estijos, todėl šiemet tikimasi surengti stiprų ir ambicingą Baltijos šalių konkursą.

Paraiškos „PR Impact Awards 2018“ apdovanojimams priimamos iki balandžio 27 d. Jas vertins tarptautinės komisijos nariai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Airijos, Belgijos, Italijos, Ukrainos ir kitų šalių.

PR Impact Awards