Metinėje komunikacijos konferencijoje „PR Impact Awards 2018“: dėmesys netikroms naujienoms ir troliams

2018-05-08

Metinėje komunikacijos konferencijoje „PR Impact Awards 2018“: dėmesys netikroms naujienoms ir troliams

Jau kitą penktadienį, gegužės 18 d., VGTU „Linkmenų fabrike“ vyks kasmetinis, didžiausias Lietuvoje komunikacijos renginys „PR Impact Awards 2018”, šiemet ypatingą dėmesį skiriantis inovatyvių procesų ir naujausių technologijų taikymui komunikacijos srityje.

Lietuvos komunikacijos asociacijos ir Lietuvos ryšių su visuomene agentūrų asociacijos organizuojamoje konferencijoje ekspertai pranešimus skaitys komunikacijos psichologijos, reputacijos ir dirbtinio intelekto temomis. Konferencijos dalyviai taip pat turės galimybę dalyvauti trijose panelinėse diskusijose. Viena iš jų pakvies iš arti pažvelgti į trolių gyvenimą, netikrų naujienų plitimą ir to prevenciją.

„Blogos naujienos“ – propagandai pažinti

Pasaulio žiniasklaidai cituojant įvairius mokslininkus, ekspertus ir politikus, linksniuojančius „netikrų naujienų“ terminą ir kalbančius apie jų daromą įtaką socialiniams ir politiniams veiksniams, dažnai yra keliamas klausimas apie statistinius interneto vartotojus: kaip jiems atskirti tikras ir netikras naujienas?

Pasak Jon Roozenbeek, Kembridžo universiteto mokslininko ir vieno iš „PR Impact Awards 2018” pranešėjų, geriausias būdas išmokti atpažinti netikras naujienas – tai suprasti, kaip, kada ir kodėl jos yra platinamos.

„Vasario mėnesį pristatydami žaidimą „Blogos naujienos“ (angl. „Bad News“) siekėme paskatinti žmones domėtis netikrų naujienų kilme. Žaidimą galima įsivaizduoti kaip vakciną, kuri leidžia trumpam užimti dezinformatoriaus kėdę, pamatyti savo akimis, kokie yra propagandos procesai, ir taip išmokti ją atskirti globaliame naujienų sraute“ teigė J. Roozenbeek.

Diskusijoje apie dezinformaciją, trolius ir kovą su jais taip pat dalyvaus Baltijos šalių žurnalistinio meistriškumo centro patarėja, Solvita Denisa-Liepniece, ypatingą dėmesį skirianti žiniasklaidoje skleidžiamų faktų tikrumui, ir Tomas Čeponis, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovas, dirbantis informacinio saugomo srityje.

Dėl apdovanojimų varžosi 68 komunikacijos projektai

Kaip ir kiekvienais metais, po „PR Impact Awards“ konferencijos vyks geriausių metų komunikacijos projektų pristatymai ir apdovanojimai. Komunikacijos projektų vykdytojai pateikė 68 projektus tarptautinės konkurso komisijos vertinimui.

Pasak organizatorių, didžiausia konkurencija vyks „Integruotos komunikacijos kampanijos“ (15 paraiškų), „Korporatyvinės komunikacijos“ (9 paraiškos) ir „Viešojo sektoriaus komunikacijos“ (8 paraiškos) kategorijose.

Tarptautinė „PR Impact Awards 2018” konkursui pateiktus darbus vertins iki gegužės 11 dienos ir išrinks po tris geriausius projektus kiekvienoje kategorijoje. Komisijos nominuoti projektai bus pristatomi ir apdovanoti renginio metu gegužės 18 dieną.

PR Impact Awards