Tarptautiniame komunikacijos konkurse „PR Impact Awards 2017“ – rekordinis paraiškų skaičius

2017-04-12

Dėl geriausio komunikacijos projekto vardo tarptautiniame „PR Impact Awards 2017“ konkurse varžosi 123 projektai

Kasmetinį renginį organizuoja Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjunga (LRVS) ir Ryšių su visuomene agentūrų asociacija (RSVA). Kaip ir ankstesniais metais, „PR Impact Awards 2017“ renginį gegužės 5 d. sudarys trys dalys: konferencija, geriausių ryšių su visuomene projektų pristatymas ir apdovanojimai.

Pasibaigus šių metų apdovanojimų paraiškų teikimo terminui, daugiausia paraiškų sulaukta socialinės atsakomybės projekto kategorijoje – 20. Integruotos komunikacijos kampanijos kategorijoje pateikta 18 paraiškų, 17 paraiškų pateikta rinkodaros komunikacijos kategorijoje.

„Pastebimai didesnis komunikacijos profesionalų susidomėjimas „PR Impact Awards 2017“ renginiu džiugina ir dar kartą padeda įvertinti jo svarbą Lietuvos ryšių su visuomene rinkai. Šiemet pamatėme, kad reginys domina ir kolegas iš kitų regiono šalių. Tai – papildoma paskata puoselėti tarptautinius ryšius“, – sakė Lina Jakučionienė, LRVS Tarybos pirmininkė.

RSVA Tarybos pirmininkė Romualda Stonkutė mano, kad dvigubai išaugęs konkurso paraiškų skaičius leidžia spręsti apie Lietuvos ryšių su visuomene rinkos brandą.

„Per metus įgyvendinta daug įdomių, kūrybingų projektų, kuriuos patys įvertiname kaip sėkmingus ir kuriais šiemet konkuruojame su Baltijos regiono kolegomis. Konkurso finale turėsime progą išvysti geriausias idėjas, efektyviausius sprendimus ir kūrybiškiausius įgyvendinimo būdus – projektų pristatymo renginys bus unikali proga pasidalinti su kolegomis patirtimi ir mokytis iš kitų. Esu tikra, kad tokiu būdu skatiname augti visą ryšių su visuomene rinką“, – mano R. Stonkutė.

Kaip ir ankstesniais metais, aktyviausiai paraiškas teikė komunikacijos agentūros (89 paraiškos). Verslo bendrovės pateikė 21, o viešojo sektoriaus organizacijos ir nevyriausybinės organizacijos – 13 paraiškų.

Šių metų „PR Impact Awards 2017“ konkurso išskirtinumas – renginio tarptautiškumas. Paraiškas teikti buvo kviečiamos komunikacijos agentūros ir specialistai iš Skandinavijos ir Baltijos šalių, Lenkijos, Baltarusijos ir Ukrainos. Aktyviausiai pasirodė Latvijos ir Estijos agentūros, pateikusios 28 paraiškas.

Komisija vertins komunikacijos projektų poveikį

Visas pateiktas paraiškas vertins tarptautinė 11-os komunikacijos ekspertų komisija. Pasak jos narių, didelis dėmesys bus skiriamas komunikacijos projektų rezultatams ir įtakai.

„Mane labai domina pateiktų komunikacijos projektų poveikis“, teigė Jesper Schou Hansen, Danijos ryšių su visuomene agentūros „SCHOU“ įkūrėjas. „Poveikis gali būti matuojamas įvairiai: projekto sukurta pridėtine verte, ar sustiprinta verslo strategija“.

Projektų poveikį taip pat pabrėžia ir Stavros Papagianneas, Belgijos ryšių su visuomene konsultacinės bendrovės „StP Communications“ vykdantysis direktorius:

„Vertinant paraiškas, bus labai svarbūs projektų rezultatai, jų kokybinis atitikimas išsikeltiems tikslams ir strategijai. Mane itin domina komunikacijos projektų įtaka keičiant tikslinės auditorijos nuostatas“.

Komisijos atrinkti geriausi komunikacijos projektai bus pristatomi gegužės 5 d. vyksiančios „PR Impact Awards 2017“ konferencijos metu. Po jos seks kategorijų lyderių apdovanojimų ceremonija. Daugiausiai apdovanojimų skirtingose kategorijose surinkusi komunikacijos agentūra bus apdovanota metų agentūros titulu.

PR Impact Awards