Kaip geriau parengti paraišką komunikacijos konkursams – komisijos narių patarimai

2020-04-17

Jeigu jau sėkmingai įgyvendinote komunikacijos kampaniją ir atėjo metas apdovanoti save sudalyvaujant geriausių komunikacijos projektų konkurse – kaip aprašyti savo kampaniją konkurso paraiškoje, kad tarptautinė vertinimo komisija „pagautų“ jūsų žinią?

Į ką reikia atkreipti dėmesį rengiant paraiškas geriausių komunikacijos projektų konkursams, pataria birželio 12 d. Vilniuje finišuosiančio konkurso „PR Impact Awards 2020“ tarptautinės vertinimo komisijos nariai.

Esmės ir skaičių!

„PR Impact Awards 2020“ komisijos pirmininkas Aurelijus Katkevičius atkreipia dėmesį, kad projektų aprašymuose dažnai būna per daug „vandens“, o vertinant paraiškas akys ieško dviejų dalykų: „esmės ir skaičių – ką autoriai laiko pagrindiniais rodikliais ir kaip jie atrodo“.

Be to, paraiškose užkabina tai, kas yra ne pagal vadovėlį.

„Norisi kiek daugiau drąsos, įžūlumo ir paradokso – reakcijos “o, aš būčiau nesugalvojęs”, – aprašyto projekto privalumus vardina komisijos pirmininkas A.Katkevičius.

Kaip didžioji idėja virsta efektyvia komunikacija?

Penktus metus konkurso „PR Impact Awards“ paraiškas vertinantis Alex Malouf, kompanijos “Procter & Gamble” reputacijos vadovas, pastebi, kad geriausios komunikacijos kampanijos būna paremtos stipria ir paprasta idėja, kuri sujaudina žmones ir įtraukia fiziškai bei emociškai.

Jis pataria įsitikinti, ar rengdami paraišką atskleidėte kampanijos kūrimo nuoseklumą bei pasiektą pokytį.

„Vertinant paraiškas, man rūpi istorija, kaip komunikatoriams pavyko pasiekti rezultatą, kad jų tikslinei auditorijai pradėjo rūpėti. Į tai įeina gilus tikslinės auditorijos išanalizavimas, kaip komunikacijos komanda išgrynino įžvalgas, iš jų suformulavo pagrindinę idėją, kaip ta didžioji idėja virto efektyvia komunikacijos kampanija, ir, galiausiai, kokį pokytį ta kampanija atnešė organizacijai ar prekės ženklui – svarbu įtraukti išmatuojamus rezultatus“, – pataria A.Malouf.

Gražu, bet nereikalinga?

Kita tarptautinės vertinimo komisijos narė, KPMG Ukrainos rinkos vadovė Viktoria Mykhno sako, kad konkurso paraiškoje svarbu parodyti didžiąją viziją.

„Pradžioje visada yra klausimas apie tikslą. Kam užsakovui reikalinga ta komunikacijos strategija ar ryšių su visuomene kampanija? Antras būtinas klausimas – kokią tikslinę auditoriją užsakovas nori pasiekti? Trečia būtina dalis – kokio norime rezultato ir kaip matuojame sėkmę? Jei nors vieną iš šių elementų praleidžiame, daug šansų, kad sukuriame ką nors gražaus, bet nereikalingo“, – sukurto pokyčio svarbą akcentuoja V.Mykhno.

Jos patirtis sako, kad stipriausi komunikacijos darbai būna paremti nuosekliu, giliu apgalvojimu ir stipria intuicija, o efektyviai komunikacijos strategijai pirmiausia reikalingas atidus stebėjimas ir supratimas.

Komunikacijos priemonių gausa neprideda balų

„PR Impact Awards 2020“ ir kitų tarptautinių konkursų vertinimo komisijos narė Lina Jakučionienė pasakoja, kad jai tenka vertinti daug paraiškų, pasižyminčių „atraktyvių komunikacijos priemonių gausa, naujais įrankiais ir platformomis, moderniomis skaitmeninėmis technologijomis – dirbtiniu intelektu, socialiniais robotais, didžiaisiais duomenimis ir, beje, didelėmis investicijomis“, tačiau jei projekto dėka nesukuriama vertė, tokie projektai nesulaukia aukšto komisijos balo.

L. Jakučionienė yra sukaupusi keletą patarimų, kaip geriau parengti paraišką komunikacijos projektų konkursui:

1. Svarbu išlaikyti sinergiją tarp visų projekto paraiškos komponentų – idėjos, tikslų, uždavinių, strategijos, taktikos, komunikacijos priemonių ir projekto rezultatų. Visi projekto komponentai turi būti orientuoti į tikslinę auditoriją, o išsikelti tikslai turi koreliuoti su pasiektais rezultatais.

2. Kampanijų efektyvumą privaloma pagrįsti konkrečiai sukurta verte. Patiktukai socialinėje žiniasklaidoje, komentarų, pasidalijimo ar peržiūrių skaičius nėra komunikacijos efektyvumo įrodymas!

3. Vertinimo komisijos nariai turi perskaityti ir įvertinti gausybę paraiškų, todėl perteklinė informacija trukdo pajusti pristatomo projekto išskirtinumą ir esmę. Projektą reikia aprašyti paprastai, aiškiai ir patraukliai. Įtraukite komisijos narius ir papasakokite jiems istoriją. Kaip tai padaryti, komunikacijos profesionalai geriausiai žino. Tad verta išnaudoti šias kompetencijas.

4. Vertinimo komisijos dėmesį ypač patraukia prie paraiškos pridedamas projekto esmę atskleidžiantis video įrašas.

5. Nepatartina patikėti paraiškos rengimo komandos nariams, kurių indėlis į projektą buvo nežymus. O jei jau taip nutinka, paraišką reiktų parodyti tiek kampanijos vedliams, tiek žmonėms, kurie visiškai su tuo nesusiję. Nepriklausomas žvilgsnis iš šalies padeda objektyviau įvertinti projekto turinį.

6. Paraiškos pildymo nereikėtų palikti paskutinei nakčiai. Tai suteiks galimybę ją parengti profesionaliai ir kokybiškai. Vertinimo komisijos narius erzina paraiškoje paliktos gramatinės ar stiliaus klaidos, specifiniam verslo segmentui būdingas žargonas, todėl tokie mažmožiai gali turėti įtakos žemesniam komisijos balui.

DELFI M360 primena, kad konkursą „PR Impact Awards 2020“ organizuoja Lietuvos komunikacijos asociacija (LTKA) ir Ryšių su visuomene agentūrų asociacija (RSVA). Šiemet geriausių komunikacijos projektų autoriai bus apdovanoti birželio 12 dieną Vilniaus Tech Parke. Jeigu tuo metu susibūrimai dar bus draudžiami – renginys bet kuriuo atveju vyks nuotoliniu būdu. Paraiškas konkursui galima teikti iki gegužės 6 dienos „PR Impact Awards“ interneto svetainėje.

PR Impact Awards