Konkurse „PR Impact Awards 2023“ šiemet net 18 kategorijų: organizatoriai paaiškina pokyčių motyvus

2023-04-06

Konkurse „PR Impact Awards 2023“ šiemet net 18 kategorijų: organizatoriai paaiškina pokyčių motyvus

Jau prasidėjo paraiškų teikimas geriausių komunikacijos projektų konkursui „PR Impact Awards 2023“. Organizatoriai skelbia, jog šiemet jį papildė net kelios naujos kategorijos, o pokyčiai, tikimasi, atneš daugiau aiškumo dalyviams bei suteiks papildomų galimybių įvertinti tam tikros srities ar sektoriaus komunikacijos projektus.

Teikti paraiškas kviečiami visi, veikiantys komunikacijos srityje Lietuvoje ar bet kurioje kitoje pasaulio šalyje: verslo ir viešojo sektoriaus bendrovės, komunikacijos agentūros, laisvai samdomi specialistai bei jų komandos, nevyriausybinės organizacijos ir kt.

Projektai šiemet bus vertinami 18-oje pagrindinių kategorijų: 14-oje, susijusių su konkrečiomis komunikacijos sritimis, ir dar 4-iose, kuriose bus įvertinti geriausi atskirų sektorių – viešojo, VVĮ / SVĮ, verslo ir nevyriausybinių organizacijų – projektai.

Tradiciškai „Metų agentūra“ taps daugiausiai apdovanojimų iškovojusi agentūra. Komunikacijos projektui, sulaukusiam didžiausio palaikymo, birželio 9 dieną vyksiančios konferencijos „PR Impact Awards 2023“ metu, atiteks „Publikos balso“ nominacija.

Daugiau dėmesio tarptautinei bei verslo komunikacijai
„Galime pasidžiaugti, jog vis daugiau Lietuvos verslų sėkmingai veikia globaliai, o komunikacijos specialistai įgyvendina projektus tarptautiniu mastu. Atsižvelgiant į tai, šiemet konkurse atsirado nauja – tarptautinės komunikacijos – kategorija“, – pristato vienas renginio organizatorių, Lietuvos komunikacijos tarybos (LTKA) pirmininkas Donatas Kuras.

Šiemet konkurse daugiau dėmesio bus skiriama ir B2B komunikacijai. Tam dedikuotoje kategorijoje varžysis verslas-verslui sektoriuje įgyvendinti projektai, skirti stiprinti reputaciją, pristatyti naujus ar populiarinti esamus prekės ženklus, produktus bei paslaugas.

Taip pat išskirtos integruotos korporatyvinės bei integruotos rinkodaros komunikacijos kategorijos. Anot D. Kuro, komunikacijos specialistai pasitelkiami siekiant ne tik stiprinti organizacijų reputaciją, didinti žinomumą, bet ir padėti siekti konkrečių rinkodaros tikslų. Tikimasi, kad minėtų kategorijų atskyrimas įneš daugiau aiškumo ir praplės galimybes dalyvauti konkurse.

Dar viena nauja konkurso kategorija skirta politinei komunikacijai. „Dažnoje užsienio šalyje politinė komunikacija laikoma viena sudėtingiausių, aukščiausio lygio kompetencijų reikalaujančia sritimi. Deja, mūsų jaunoje demokratijoje yra priešingai. Tad norime atkreipti dėmesį į šią sritį, raginti ieškoti naujų kūrybingų sprendimų, kaip pasiekti savo tikslines auditorijas. Galbūt tada nereikės komentuoti, jog vykę savivaldos rinkimai buvo blankūs“, – pasakoja D. Kuras.

Valstybės / savivaldybės valdomų įmonių komunikacijos, viešojo sektoriaus komunikacijos kampanijos, NVO komunikacijos kampanijos bei verslo komunikacijos kampanijos
kategorijose kviečiami varžytis visų komunikacijos sričių projektai.

„Tad teikdami projekto paraišką konkrečios komunikacijos srities kategorijai, nepamirškite ir galimybės pateikti ją į atitinkamo organizacijos, kuriai buvo įgyvendintas projektas, veiklos
sektoriaus kategoriją. Be to, „Metų agentūra“ taps ta agentūra, kuri surinks daugiausiai taškų už pelnytus apdovanojimus kiekvienoje iš 18 kategorijų“, – ragina „PR Impact Awards“ organizatorių komandos narys. Šiemet komisiją sudarys daugiau nei 20 Lietuvos ir užsienio ekspertų, kurie bus paskelbti netrukus. Jau trečius metus iš eilės tarptautinei konkurso komisijai objektyviau išmatuoti bei įvertinti įgyvendintų komunikacijos kampanijų sklaidą žiniasklaidoje padės „PR Impact Awards“ konkurso partnerė – žiniasklaidos analizės bendrovė „Mediaskopas“.

Ragina pasinaudoti galimybe paraiškas pateikti pigiau

Konkurso organizatoriai pažymi, jog paraiškų skaičius kasmet auga, tačiau kartu didėja ir kategorijų skaičius, todėl šansai pelnyti apdovanojimą irgi auga.

Pernai konkursui pateikta 111 paraiškų. Didžiausio populiarumo sulaukė socialinės atsakomybės / tvarumo komunikacijos, viešojo sektoriaus komunikacijos ir integruotos komunikacijos kampanijos kategorijos. Aktyviausiai paraiškas teikė komunikacijos agentūros, tačiau stipriai didėjo ir viešojo sektoriaus organizacijų aktyvumas. Kasmet prie konkurso prisijungia ir pirmą kartą dalyvaujančių privataus sektoriaus įmonių, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus organizacijų bei komunikacijos agentūrų ir pavienių komunikacijos specialistų bei jų komandų.

Konkurso dalyviai turi galimybę suskubti ir iki balandžio 14 dienos 23.59 val. pateikti ankstyvąją paraišką už žemesnę (100 Eur) kainą, standartinio pateikimo metu (iki balandžio 24 d.) kiekvienos paraiškos pateikimas kainuos 150 Eur, vėlyvasis pateikimas vyks iki gegužės 3 d., jo metu paraiškos kaina – 200 Eur.

Geriausi komunikacijos projektai bus paskelbti ir apdovanoti birželio 9 d. Vilniuje vyksiančiame baigiamajame „PR Impact Awards 2023“ renginyje, kurį tradiciškai sudarys trys dalys: konferencijos pranešimai ir diskusijos, geriausių komunikacijos projektų pristatymas ir vakarinė dalis – apdovanojimai.

Teikti paraiškas jau galima renginio svetainėje www.primpactawards.com, o įsigyti bilietus į „PR Impact Awards 2023“ galite čia.

PR Impact Awards