Nugalėtojai: Metų agentūros titulas įpareigoja kelti sau kartelę dar aukščiau

2021-06-25

Nugalėtojai: Metų agentūros titulas įpareigoja kelti sau kartelę dar aukščiau

Birželio viduryje vykusiame didžiausiame metiniame komunikacijos profesionalų renginyje „PR Impact Awards 2021“ jau aštuntąjį kartą paskelbta Metų agentūra. Šiemet Metų agentūros titulo nusipelniusi Komunikacijos industrijos asociacijos narė agentūra „Bosanova“ tikina, kad toks titulas nėra vienadienis blyksnis – jis atspindi nuoseklų, ilgalaikį agentūros darbą, o reakcija į tokį laimėjimą rodo visos komunikacijos rinkos brandą.

„Iki šio laimėjimo su komanda kryptingai ėjome nuo pat „Bosanovos” atsinaujinimo prieš pustrečių metų. Metų agentūros apdovanojimas nėra tik mūsų komandos laimėjimas. Tai yra ir mūsų klientų, partnerių ir draugų laimėjimas. Visiems smagu, kad šiemet drauge pasiekėme tokį rezultatą“, – sako komunikacijos agentūros „Bosanova“ vadovas Vytautas Matulevičius.

Pasak jo, Metų agentūros apdovanojimas yra patvirtinimas, kad agentūra pasirinkusi teisingą kryptį.

„Ta kryptis labai paprasta – klientams kurti ryškią ir efektyvią komunikaciją. Koncentruotis į savo sritį, nebandant apžioti reklamos, skaitmeninės rinkodaros ar media planavimo agentūrų kompetencijų. Taip pat – visada sukurti rezultatą laiku. Šis laimėjimas nėra vienadienis blyksnis, o veikiau nuoseklus „Bosanovos” ritmas“, – teigia  V. Matulevičius.

Pasak jo, laimėjimas įpareigoja kasdien stengtis dar labiau ir nuolat kelti sau kartelę dar aukščiau.

 

„Taip pat smagu sulaukti sveikinimų iš kitų agentūrų ir jose dirbančių kolegų. Žinoma, mes esame konkurentai, bet labai džiaugiuosi Lietuvos komunikacijos rinkos branda, kad mokame sveikai varžytis ten, kur reikia, ir kartu pasveikinti vieni kitus, kai to nusipelnome. Dienos pabaigoje juk visi esame šio labai įdomaus, kupino iššūkių ir visuomenei svarbaus amato kolegos“, – sako „Bosanovos“ vadovas.

Jis pasakoja, kad pergalė nenumalšino „Bosanovos“ komandos ambicijų.

„Laimėję Metų agentūros vardą, pasidžiaugėme kartu su klientais ir partneriais, išgėrėme šampano, pasistatėme apdovanojimus į garbingą vietą ir kitą dieną vėl kibome į darbus. Esame ambicingi ir mūsų akys dega. Net labiau nei iki šiol. Manau, svarbiausia prielaida augimui yra tai, kad motyvuoti ir ambicingi „Bosanovos“ darbuotojai ilgainiui tampa partneriais. Taip bus ir toliau“, – teigia V. Matulevičius.

Nebereikia įrodinėti, kas esi

Visus metus, nuo 2020-ųjų birželio, su Metų agentūros titulu gyvenusios komunikacijos agentūros „Integrity PR“ vadovė Daiva Lialytė pastebi, kad šis titulas reiškia ir prestižą, pripažinimą, ir stipriai įpareigoja.

„Visa komanda džiaugėsi gavusi įvertinimą „Metų agentūra“. Konkurse apdovanoti projektai reiškia, kad yra pasiekti rezultatai, pasirinkta gera strategija, kūrybiški sprendimai. Apdovanojimai prideda ūpo toliau kurti įdomius projektus. Agentūros gyvenimas dėl to iš esmės nepasikeičia, bet savivertę tikrai pakelia. Juk tai yra pasitikrinimas, ar darbai, kuriuos darome komunikacijos rinkoje, yra paveikūs, sukuria teigiamą pokytį. Konkursiniai laimėjimai yra vienas iš būdų pasitempti – nauja adrenalino dozė, įrodėme sau ir kitiems, kad esame kieti ir gerai varome. Tad pavarykime ir toliau“, – kalba 2020 m. Metų agentūros titulo nusipelniusios „Integrity PR“ vadovė D. Lialytė.

Pasak jos, konkurse laimėtais įvertinimais labiausiai džiaugiasi klientai, kurių projektai buvo apdovanoti. Kitiems klientams tai yra patvirtinimas, kad agentūra dirba išskirtinai gerai ir jie teisingai pasirinko, o naujiems klientams nebereikia įrodinėti, kas esi.

„Džiaugsmo gavus apdovanojimą etapas trunka trumpai. Laimėtojo titulas įpareigoja ir svarbiausia – tu toliau turi labai gerai dirbti. Dar geriau dirbti. Kartelė tik auga“, – pastebi D. Lialytė.

22-us metus rinkoje veikiančios agentūros „Integrity PR“ vadovė teigia, kad per konkursus edukuojasi ir bręsta visa rinka, o Lietuvos komunikacijos rinkos branda per pastaruosius 10 metų yra akivaizdi.

„Konkursuose labai įdomu pažiūrėti kitų projektus. Matome didžiulius reikalavimus kūrybiškumui: akivaizdu, kad negali imti įgyvendinti pirmos kilusios įdėjos – reikia domėtis ir kapstyti giliau. Turi būti snaiperiškai kūrybiškas, kad išsiskirtum. Mes daug mokomės iš užsienio rinkos, kur dažnai komunikacijos projektai būna drąsesni, kūrybiškesni, bet žiūrėti, kaip Lietuvoje konstruojamos ir įgyvendinamos kampanijos, irgi labai įdomu“, – komunikacijos konkursų naudą įvardina D. Lialytė.

Dirbti su geriausiais nori daugelis

Net du kartus Metų agentūros vardą (2018 ir 2019 metų konkurse „PR Impact Awards“) iškovojusios komunikacijos agentūros „Idea prima“ vadovas Paulius Tamulionis vardina akivaizdžias tokio titulo naudas.

„Idea prima“ direktorius Paulius Tamulionis

„Daugiau pripažinimo iš esamų ir potencialių klientų, žymiai daugiau kvietimų dalyvauti konkursuose, o ir darbuotojai labiau didžiuojasi savo darboviete ir jaučiasi labiau motyvuoti, nes dirba šalyje ir tarptautiniu mastu pripažintoje agentūroje“, – pastebi agentūros „Idea prima“ direktorius Paulius Tamulionis. Pasak jo, du kartus iškovotas Metų agentūros vardas suteikia prestižo, nes dirbti su geriausiais nori daugelis.

„Tai duoda ir didelį pliusą darbdavio komunikacijos prasme – dirbti pripažintoje agentūroje nori daug gabių žmonių. Trečia, tai yra didelė atsakomybė: nuėjęs pas naują klientą jau niekaip negali siūlyti sprendimų, kurie neatitiktų klientų lūkesčių“, – juokiasi P. Tamulionis.

Darbai, kurie gali įkvėpti

2019-aisiais konkurso „PR Impact Awards“ organizatoriai Metų agentūros titulą skyrė dviems agentūroms – „Idea prima“ kartu su „Fabula Rud Pedersen Group“. Pastarosios direktorė ir partnerė Raminta Rimkienė teigia, kad profesiniai konkursai yra ypatingai svarbūs bet kokioje rinkoje, o savame krašte, konsultacijų versle, būti pranašu yra būtina.

„Fabula Rud Pedersen Group“ direktorė ir partnerė Raminta Rimkienė

„Raumenų matavimasis su konkurentais visuomet duoda gerą adrenalino impulsą, tai – puiki proga praplėsti akiratį, vertinant ir gilinantis į kitų agentūrų darbą, suprasti, kokia rinkos kokybinė stadija ir ją bandyti pralenkti. Visi laimėjimai mums yra svarbūs, juos minime, didžiuojamės ir švenčiame kartu su komanda bei klientais. Metų agentūros vardas tik dar labiau sustiprino žinojimą, kad esame vertinami, pripažinti, o mūsų darbai yra ne tik prasmingi klientams ir visuomenei, bet ir tie, kurie gali įkvėpti, dar aukščiau iškelti kartelę“, – sako R. Rimkienė.

Metų agentūros titulas jau aštuntus metus skiriamas agentūrai, kurios per metus įgyvendintus projektus tarptautinė konkurso „PR Impact Awards“ žiuri komisija įvertino kaip geriausius ir jie šiame konkurse surinko daugiausiai balų už pirmas, antras ir trečias vietas iškovojusius projektus.

Didžiausią metinį komunikacijos profesionalų renginį „PR Impact Awards“ organizuoja dvi komunikacijos profesionalų organizacijos: specialistus vienijanti Lietuvos komunikacijos asociacija (LTKA) ir agentūras jungianti Komunikacijos industrijos asociacija (KIA).

 

 

PR Impact Awards