Paskelbti „PR Impact Awards 2023“ specialiųjų nominacijų ir „Metų komunikatoriaus“ rinkimų laureatai

2023-06-12

Paskelbti „PR Impact Awards 2023“ specialiųjų nominacijų ir „Metų komunikatoriaus“ rinkimų laureatai

Penktadienį geriausių komunikacijos projektų konkurso baigiamajame „PR Impact Awards 2023“ renginyje paaiškėjo „Metų komunikatoriaus“ rinkimų nugalėtojas ir specialiųjų nominacijų – „Verslo nuomonės lyderis“ bei „Išbandymas viešumu“ – laureatai.

Jau trečius metus verslo nuomonės lyderiai buvo vertinami ir nugalėtojas renkamas pagal žiniasklaidos bendrovės „Mediaskopas“ parengtą metodiką. Ji šiemet buvo patobulinta – atsižvelgta ne tik į įprastinius vertinimo kriterijus, t.y. asmenų citatų kiekį, tankį ir poziciją kitų cituotų asmenų atžvilgiu, bet ir matomumo didėjimą per metus.

Išanalizavus daugiau nei 650 šaltinių, atmetant užsakomąsias publikacijas, Verslo nuomonės lydere šiemet išrinkta Indrė Genytė-Pikčienė, „INVL Asset Management“ ekonomistė. Ji titulą perėmė iš 2021 ir 2022 m. laureato Žygimanto Maurico, banko „Luminor“ vyriausiojo ekonomisto.

Kadangi praėję metai ir ypač paskutiniai mėnesiai pažėrė daugybę iššūkių tiek mūsų šalies viduje, tiek tarptautinėje arenoje, „Išbandymui viešumu“ buvo nominuoti net 17 pretendentų, per praėjusius 12 mėnesių buvusių dėmesio centre ir patyrusių ne vieną komunikacijos iššūkį.

Nugalėtoją nulėmė M360 skaitytojų balsai – šiemet juo tapo Pranešėjas, politinę audrą sukėlusios Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės knygos herojus. Pernai šį apdovanojimą pelnė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, kuris demonstravo lyderystę riaušių prie Seimo metu, kuomet teko laviruoti tarp pareigos užtikrinti saugumą ir teisės piliečiams laisvai reikšti savo nuomonę.

Staigmena apdovanoti penki geriausi komunikatoriai

„Metų komunikatoriaus“ rinkimų dalyviai šiemet sulaukė organizatorių staigmenos – apdovanoti visi 5 finalininkai. Nugalėtojas buvo išrinktas susumavus komisijos narių balus, žiniasklaidos bendrovės „Mediaskopas“ pateiktus kandidato ir jo atstovaujamos įmonės matomumo dinamikos analizės duomenis bei M360 skaitytojų balsus. 

Titulas atiteko „IKI Lietuva“ komunikacijos vadovei Vaidai Budrienei – už nuoseklią ir kryptingą mažmeninės prekybos sektoriaus komunikaciją, už pirmosios Baltijos ir Šiaurės Europos šalyse autonominės parduotuvės komunikaciją, už įvairiapusę komunikaciją karo Ukrainoje ir augančių maisto kainų kontekste bei už naujojo „Iki“ biuro Vilniuje projekto komunikaciją, sutapusią su įmonės pavadinimo kaita. 

„Labai džiaugiuosi visais, kurie užpildė anketas ir dalyvavo šiuose rinkimuose.  Jei siekiame edukuoti organizacijas ir visuomenę apie komunikacijos kuriamą vertę – turime pradėti nuo savęs“, – sakė vienas iš „PR Impact Awards 2023“ organizatorių, Lietuvos komunikacijos asociacijos Tarybos pirmininkas, komunikacijos ir tvarios veiklos ekspertas Donatas Kuras.

Kitiems finalininkams įteikti specialieji apdovanojimai: Germanui Kavalskiui, „Yukon Advanced Optics Worldwide“ komunikacijos vadovui, už nuoseklią korporatyvinę komunikaciją bei aktyvią asmeninę komunikaciją; Artūrui Ketleriui, „Ignitis grupės“ korporatyvinės komunikacijos vadovui, už itin aktyvią reaktyvią ir proaktyvią įmonės komunikaciją iššūkių kupinoje aplinkoje; Jauniui Špakauskui, „Bitė Lietuva“ korporatyvinės komunikacijos vadovui, už aktyvią įmonės komunikaciją ir komunikatoriaus amato ambasadorystę; Laurai Tyrylytei, „Nord Security“ tarptautinių viešųjų ryšių departamento vadovei, už pavyzdingą tarptautinę komunikaciją ir Lietuvos sienas peržengiančias ambicijas.

Konferenciją ir geriausių komunikacijos projektų apdovanojimus „PR Impact Awards“ jubiliejinį 10-tą kartą organizuoja Lietuvos komunikacijos asociacija (LTKA) kartu su Komunikacijos industrijos asociacija (KIA). Daugiau informacijos: www.primpacawards.com

Projekto partneriai: žiniasklaidos stebėsenos ir analizės bendrovė „Mediaskopas“, naujienų portalas M360, „Spinter tyrimai“. Rėmėjai: „Biržų duona“, „Lidl“, „Vynoteka“. 

PR Impact Awards