„PR Impact Awards 2019“ komisijos narys: reaktyvų mąstymą palikite savo klientams

2019-05-13

„PR Impact Awards 2019“ komisijos narys: reaktyvų mąstymą palikite savo klientams

„Globalios ryšių su visuomene ir komunikacijos vadovų sąjungos“ prezidentas Justin Green, kalbėdamas apie tai, kas yra svarbiausia ryšių su visuomene veikloje, esminį žodį pakartoja kelis kartus: „proaktyvumas, proaktyvumas, proaktyvumas – būk proaktyvus”.

„Visada būkite savo klientų ir savo kampanijos priekyje. Reaktyvų mąstymą palikite savo klientams“, – teigia J.Green, Vilniuje rengiamo profesinio konkurso „PR Impact Awards“ komisijos narys.

J.Green tikina, kad gera ryšių su visuomene veiksmų vadyba apima visą rinkinį proaktyviai realizuotų vadybinių gebėjimų – būtent taip ilguoju laikotarpiu yra sukuriama kliento reputacija.

Kuria nuomonių pokytį

Agentūros „Wide Awake Communications“ įkūrėjas, buvęs Airijos ryšių su visuomene instituto prezidentas J.Green įsitikinęs, kad kūrybiškumas teikiant ryšių su visuomene paslaugas neturi nieko bendro su tuo, kokios pareigos ir vardas užrašyti ant jūsų kabineto durų.

„Gerai įgyvendintos ryšių su visuomene kampanijos keičia žmonių nuomones ir pozicionuoja tai, kaip žmonės pradeda matyti tam tikrus dalykus“, – užsidegęs kalba Vilniuje rengiamo konkurso „PR Impact Awards 2019“ tarptautinės komisijos narys.

Didelę politinės komunikacijos patirtį sukaupęs J.Green, įskaitant ir vadovavimą ryšių su visuomene kampanijoms JAV prezidentų B.Obamos ir B.Klintono vizitų Airijoje metu, įžvelgia, kad globaliu mastu viešojo sektoriaus komunikacija yra labiau išskirtinė nei verslo.

Privatus sektorius – pernelyg patenkintas

„Kai kurios pasaulio vyriausybės ir viešojo sektoriaus įstaigos yra pačios geriausios ir pasižymi didžiausiu kūrybiškumu bei išradingumu įgyvendinant ryšių su visuomene kampanijas. Kai tuo tarpu privatus sektorius dažnai atrodo pernelyg patenkintas“, – pastebi J.Green.

Daugiau kaip 25 metus pramogų pasaulio komunikacijos lauke besisukantis J.Green, vadovavęs garsių muzikantų – Madonos, U2, Beyonce ir kitų komunikacijos kampanijoms, bendraudamas su Vilniuje vyksiančio renginio „PR Impact Awards 2019“ organizatoriais – Lietuvos komunikacijos asociacija LTKA ir Ryšių su visuomene agentūrų asociacija RSVA – pasidalino įžvalgomis ir apie influencerių vietą visame komunikacijos žemėlapyje.

„Plačiosios visuomenės nariai dabar yra tikrieji koncertų, teatrų, filmų ir kitų renginių recenzentai ir kritikai. Jau ne žiniasklaida. Įsiviešpatavus socialinėms medijoms, fanai, kurie eina į renginius ir perka bilietus už savo sunkiai uždirbtus pinigus – jie yra tikrieji influenceriai, per kelias sekundes leidžiantys tau ir pasauliui sužinoti, ką ištikrųjų galvoja“, – pokytį apibūdina J.Green.

Standartai, pripažinimas, apdovanojimas

Lietuvos konkursui pateiktas paraiškas vertinsiantis ekspertas pataria visiems, dalyvaujantiems konkursuose, atsakyti sau į tris klausimus.

„Apsibrėžkite sau tris dalykus: kokie yra jūsų standartai, ką jums reiškia pripažinimas ir kaip save apdovanosite už sėkmingai atliktą darbą.  Ryšių su visuomene specialistams patariu visada tikėti tuo, ką darote ir didžiuotis savo profesija. Ryšiai su visuomene daug gali ir kuria realius pokyčius“, – aktyviai dalyvauti profesiniuose konkursuose drąsina ekspertas.

J.Green vadovaujama „Globali ryšių su visuomene ir komunikacijos vadovų sąjunga“ (angl. „Global Alliance for Public Relations & Communications Management“) vienija daugiau kaip 280 tūkst. šios srities praktikų ir akademikų iš 126 pasaulio valstybių.

„PR Impact Awards“ yra jungtinis komunikacijos specialistus vienijančios organizacijos Lietuvos komunikacijos asociacija (LTKA) bei Ryšių su visuomene agentūrų asociacijos (RSVA) projektas. Šių metų renginys susidės iš trijų dalių – konferencijos su Lietuvos ir užsienio pranešėjų programa, geriausių per metus įgyvendintų komunikacijos projektų pristatymų ir vakarinės dalies su apdovanojimais.

Lietuvos ir užsienio įmonės, agentūros, laisvai samdomi profesionalai paraiškas konkursui „PR Impact Awards 2019“ gali teikti iki gegužės 20 dienos. Paraiškas vertins 9 tarptautinės komisijos nariai – patyrę ryšių su visuomene, žiniasklaidos, tinklaraščių, skaitmeninės komunikacijos, rinkodaros ekspertai. Renginys vyks gegužės 30 dieną Vilniaus Tech Parke.

PR Impact Awards