Pratęstas „PR Impact Awards“ paraiškų teikimo terminas: patarimais dalijasi viešojo sektoriaus organizacijos

2024-05-07

Likus paskutinėms dienoms pateikti paraišką geriausių komunikacijos projektų konkursui „PR Impact Awards 2024“, organizatoriai ragina savo jėgas išbandyti ne tik komunikacijos agentūras ar kitas privataus sektoriaus organizacijas, bet ir viešojo sektoriaus atstovus. Jau ne vienus metus jų įgyvendintos kampanijos pelno apdovanojimus, o pernai metų nugalėtojai dalinasi, kodėl verta dalyvauti konkurse bei patarimais, norintiems sulaukti sėkmės.

Be to, konkurso organizatoriai ragina pasinaudoti paskutine galimybe pateikti paraišką, nes terminas pratęstas iki gegužės 8 d., 23.59 val.  

Padeda didinti žinomumą

Lietuvos policija pernai pelnė apdovanojimų net penkiose kategorijose: 1-as vietas darbdavio komunikacijos ir komunikacijos skaitmeninėje erdvėje kategorijose; 2-as vietas – inovacijos komunikacijoje, nuomonės formuotojų ir virusinės komunikacijos bei viešojo sektoriaus komunikacijos kampanijos kategorijose. Anot Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio, kiekvienai organizacijai, kuri įgyvendino sėkmingą komunikacijos kampaniją, naudinga įsivertinti, ką apie ją mano srities ekspertai.

„Konkursuose yra daugybė kriterijų, kuriais remiantis komisija vertina įgyvendintą projektą, todėl visuomet verta pažvelgti į rezultatus ir profesionalo akimis. Be to, dalyvavimas padeda didinti organizacijos vardo žinomumą viešojoje erdvėje“, – tvirtina R. Matonis.

Jam antrina ir Lietuvos transporto saugos asociacijos (LTSA) komunikacijos skyriaus vadovė Eglė Kučinskaitė. Ji sako, kad kai žinai, kad įgyvendinai puikų projektą, nuspręsti, ar dalyvauti „PR Impact Awards“ konkurse, nėra sunku.

„Šis konkursas yra puiki galimybė Lietuvos mastu parodyti kolegoms, komunikacijos bendruomenei, ką šiemet pavyko nuveikti, pasidalinti veiksmingais pavyzdžiais. Kai pavyksta įgyvendinti sėkmingą projektą, nesinori jo pasilikti tik sau. Pasidalinti tampa netgi svarbiau, nei laimėti“, – tikina E. Kučinskaitė ir priduria, kad komunikacija yra galingas įrankis, galintis bet kurioje srityje padaryti didelių pokyčių.

Auga pasitikėjimas organizacija

Abu viešojo sektoriaus atstovai sutinka, kad konkurse gautas įvertinimas atnešė dar daugiau motyvacijos tobulėti, pasitempti ir kurti naujas idėjas, o darbuotojams įkvėpė pasididžiavimo savo organizacija.

LTSA apdovanojimą konkurse pernai pelnė vidinės komunikacijos kategorijoje. E. Kučinskaitė dalinasi, jog tokie projektai, kuomet reikia keisti įsisenėjusias nuostatas organizacijos viduje, neretai sulaukia pasipriešinimo, kritikos ir skepticizmo. „Organizacijoje įgyvendintais pokyčiais buvo patenkinti ne visi, todėl daug pastangų reikėjo dėti siekiant pakeisti darbuotojų požiūrį, o tik tuomet elgesį. Viso to naudą žmonės pajaučia ne iškart, tačiau sulaukus klientų padėkų, įvertinimo konkurse, išauga pasitikėjimas ir organizacija, ir komunikacija“, – sako ji.

Kokią kampaniją galima laikyti sėkminga?

Būtent įgyvendinti pokyčiai, LTSA komunikacijos skyriaus vadovės vertinimu, yra pagrindinis sėkmingos komunikacijos kampanijos vertinimo kriterijus. „Pokytį galime pasiekti tada, kai turime aiškią strategiją, orientuotą į aiškius tikslus ir konkrečių problemų sprendimą. Jei to nėra, komunikacijos sėkmės tikėtis neverta. Be abejo, itin svarbi ir pati projekto idėja bei veiklos, priversiančios žmones kitaip mąstyti, elgtis“, – pastebi E. Kučinskaitė.

Matonis sako, jog sėkminga komunikacijos kampanija yra ta, kuri padeda įgyvendinti tikslus: „Jei pavyko bent iš dalies pasiekti tai, kas buvo numatyta, tada projektą galima vadinti sėkmingu. Puiku, jei jis buvo pastebėtas viešojoje erdvėje, įvertintas įmonės viduje, apie jį gerai atsiliepia profesionalai, tačiau svarbiausia – tikslų įgyvendinimas.“

Viešasis sektorius nėra nuobodus

Anot E. Kučinskaitės, visi turi mokėti pasidžiaugti savo darbo vaisiais, o viešasis sektorius – ne išimtis.

„Visą kampaniją nuo pat idėjos įgyvendinome savo jėgomis, taigi, kad viešasis sektorius negali kažko padaryti pats, be agentūrų, yra mitas. Turime kompetentingų ir profesionalių žmonių, kurių projektai niekuo nenusileidžia verslui. Tiesa ta, jog „po agentūra“ pačios institucijos neretai jaučiasi drąsiau, o be jos dalyvauti pasikuklina. Visgi svarbu nebijoti, rengti paraišką ir ją drąsiai teikti komisijos vertinimui“, – kviečia LTSA komunikacijos skyriaus vadovė ir ragina nebijoti laužyti nusistovėjusių stereotipų.

„Nuo seno atrodė, kad tokie konkursai yra ne viešajam sektoriui, o verslui. Taigi, nors vis dar kuklinasi, džiugu, kad vis daugiau viešojo sektoriaus organizacijų teikia paraiškas ir dalyvauja. Jų įgyvendinti projektai niekuo nenusileidžia privačiam sektoriui, o kartais yra ir įdomesni, ir originalesni, galintys nustebinti visko mačiusius ekspertus“, – pažymi R. Matonis.

Jis atkreipia dėmesį, jog vis dar gaji nuomonė, kad viešasis sektorius nuobodus, jame dirba biurokratai, valdininkai, bet, anot eksperto, šis sektorius keičiasi. „Projekto biudžetas neturi būti didelis. Jo gali visai nebūti. Svarbiausia – nebijoti dalyvauti ir išgirsti įžvalgų, kritikos, patarimų bei pagyrimų. Manau, tai labai svarbu pačiai organizacijai ir darbuotojams“, – apibendrina R. Matonis.

Atskira kategorija – viešojo sektoriaus vertinimui

Šiemet Lietuvos ir užsienio ekspertų vertinimo komisija išrinks laimėtojus net 20-yje kategorijų, iš kurių 4-iose bus įvertinti geriausi atskirų sektorių – viešojo, VVĮ/SVĮ, verslo ir nevyriausybinių organizacijų – projektai. Šiose, sektoriams dedikuotose kategorijose, bus vertinami tik būtent į jas pateikti projektai. Tad organizatoriai kviečia pateikus paraišką į su konkrečia komunikacijos sritimi susijusį projektą, ją papildomai pateikti ir į tinkamo sektoriaus kategoriją.

Paraiškas konkursui galima pateikti „PR Impact Awards“ interneto svetainėje iki gegužės 8 dienos pabaigos. Geriausi projektai bus paskelbti ir apdovanoti „PR Impact Awards 2024“ baigiamajame renginyje, kuris vyks birželio 7 d. Vilniuje. Tradiciškai jį sudarys trys dalys: konferencijos pranešimai ir diskusijos, geriausių komunikacijos projektų pristatymas ir vakarinė dalis – apdovanojimai.

Rasti preliminarią renginio programą ir įsigyti bilietus galite „PR Impact Awards“ interneto svetainėje.

Konferenciją ir geriausių komunikacijos projektų apdovanojimus „PR Impact Awards“ jau 11-tą kartą organizuoja Lietuvos komunikacijos asociacija (LTKA) kartu su Komunikacijos industrijos asociacija (KIA). Renginio partneriai – žiniasklaidos analizės bendrovė „Mediaskopas“, rinkodaros ir komunikacijos naujienų portalas „M360“ ir sociologinių tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.  Daugiau informacijos www.primpactawards.com.

PR Impact Awards