„Metų agentūros“ titulo nugalėtojai atsako, kokią komunikacijos kampaniją galime laikyti sėkminga

2022-05-05

„Metų agentūros“ titulo nugalėtojai atsako, kokią komunikacijos kampaniją galime laikyti sėkminga

Šiemet konkurse „PR Impact Awards“ kaip ir kasmet bus įvertinti ne tik geriausi komunikacijos projektai bei savo srities profesionalai – jo metu taip pat bus renkama ir „Metų agentūra“. Šis apdovanojimas skiriamas daugiausia laimėjimų konkurso kategorijose iškovojusiai agentūrai.

Pernai „Metų agentūros“ titulas atiteko Komunikacijos industrijos asociacijos (KIA) narei, komunikacijos agentūrai „Bosanova“, kurios vadovas Vytautas Matulevičius džiaugiasi, jog apdovanojimas sutapo ir su pripažinimu tapus sparčiausiai pagal finansinius rezultatus augusia agentūra Lietuvoje. 

V. Matulevičius, kartu su 2020 m. „Metų agentūros“ titulą pelniusios „Integrity PR“ strateginiu konsultantu Žilvinu Bružu bei 2019 m. nugalėtojais – „Idea Prima“ vadovu Pauliumi Tamulioniu, sutiko pasidalinti, kuo pastaruosius metus gyveno komunikacijos agentūros, ką atneša pergalė konkurse ir patarimais ketinantiems savo sėkmę „PR Impact Awards“ išbandyti šiemet.

Beje, sulaukę aibės potencialių konkurso dalyvių prašymų, konkurso organizatoriai nusprendė pratęsti paraiškų priėmimo terminą dvejomis paromis – iki gegužės 11 dienos imtinai.

Didėjo darbdavio komunikacijos svarba

Ekspertai vieningai sutaria, kad didžiausias iššūkis, su kuriuo teko susidurti per pastaruosius metus – Rusijos invazija į Ukrainą. „Pandemija ir karas Ukrainoje sukėlė sumaišties – pristabdė komunikaciją, paskatino perdėlioti turinį, taikytis prie šių dviejų realijų, apie kurias sukasi visos visuomenės dėmesys. Tuo pačiu tai sudarė daugiau galimybių tobulėti, ieškant išeičių, sparčiai taikantis prie greitai besikeičiančio konteksto“, – pastebi „Idea Prima“ vadovas bei KIA Tarybos narys P. Tamulionis. 

Pastarieji metai, pasak Ž. Bružo, taip pat atnešė ir spartų ekonomikos augimą, o labiausiai jaučiama problema, kurią siekė spręsti verslai, buvo darbuotojų pritraukimas ir išlaikymas. „Skaičiuojame, kad maždaug 60 proc. pernai gautų užklausų iš įmonių tarp savo poreikių įvardijo ir darbdavio komunikacijos svarbą. Stebėjome ir komunikacijos specialistų trūkumą – su juo susidūrė ir verslai, ir komunikacijos agentūros. Buvo ne vienas klientas, kuris perdavė daugiau darbų agentūrai dėl vidinių resursų trūkumo. Taip pat žinau, kad ne viena agentūra pernai būtų galėjusi augti dar daugiau, jeigu būtų turėjusi pakankamai resursų aptarnauti visas besikreipiančias įmones“, – kalba ekspertas. 

Galimybė įsivertinti ir pasilyginti

Jau visai netrukus, birželio 10 d. komunikacijos ekspertų ir agentūrų praėjusių metų darbai bei pasiekimai bus įvertinti ir geriausių komunikacijos projektų konkurse „PR Impact Awards 2022“. „Metų agentūros“ titulą pelniusių agentūrų atstovai neabejoja, jog tokie konkursai yra naudingi ne tik pačioms agentūroms, bet ir klientams. 

„Profesionalams visada yra labai smagu pasivaržyti, įsivertinti save rinkos kontekste, pasimokyti iš kolegų. Klientams tai yra pripažinimas, kad jų strateginiai komunikacijos sprendimai yra teisingi, o jų įgyvendinimas – vertas aplodismentų. Na, o agentūrų žmonėms natūralu, kad patinka, kai juos įvertina komisijų nariai, kurie dažniausiai priklauso mūsų amato crème de la crème“, – pastebi V. Matulevičius.

Su juo sutinka ir Ž. Bružas, kurio manymu, šis konkursas pritraukia stipriausias komunikacijos kampanijas, tad dalyvaujant jame galima įsivertinti savo darbų lygį – ar kuriami komunikacijos projektai yra geriausi rinkoje savo rezultatais, kūrybiniais sprendimais: „Kiekvienas gautas apdovanojimas yra svarbus pripažinimas organizacijai, agentūrai ir jų darbuotojams, jų kompetencijoms komunikacijos srityje. Galiausiai, konkurse dalyvauja daug įdomių, kūrybiškų projektų, tad tai yra ir tam tikra platforma dalintis ir pasisemti idėjų, sprendimų ar įkvėpimo.“

„Tai yra vadinamieji metiniai komunikacijos pasaulio žmonių atlaidai, kuriuose gali sutikti, pamatyti kitus, parodyti, ką įdomaus ir naujo sukūrei, padarei bei pasitikrinti, ar pasiekei naujų aukštumų, atitinkamai gauti įvertinimus, kuriais gali džiaugtis ir didžiuotis. Taip pat tai puiki proga pamatyti, ką naujo nuveikė kiti, kaip tobulėja konkurentai“, – sako P. Tamulionis. 

Apdovanojimus pastebi ir klientai

Komunikacijos ekspertai sutinka, kad klientų požiūrį į agentūrą visų pirma lemia darbai, o ne apdovanojimai, tačiau jie – tarsi vyšnia ant torto.

„Reputacija formuojama ne žodžiais, o darbais. Mūsų rinkoje potencialūs klientai dažnai prašo pateikti įgyvendintų projektų pavyzdžius. O jeigu tai – ne tik įdomūs ir efektyvūs, bet dar ir apdovanoti projektai, tai būna lyg vyšnia ant torto – malonus akcentas ant patikimo pagrindo“, – lygina „Integrity PR“ strateginis konsultantas Ž. Bružas.  

Jam antrina ir P. Tamulionis: „Klientai, be abejo, nori dirbti su geriausiais. O kaip sužinoti, kurie geriausi? Kaip pasirinkti komandą, su kuria galima kurti pokyčius, eiti aukštyn? Apdovanojimas yra objektyvus įvertinimas, rodantis, kad ši komanda yra išradinga, turi idėjų, gali kurti išskirtinius komunikacijos produktus, geba pasiekti numatytus rezultatus.“

Komunikacijos ekspertas V. Matulevičius įsitikinęs, jog pasiekimus ir apdovanojimus pirmiausia lemia ne kas kita, kaip požiūris į klientą. „Mūsų dėmesio centre yra klientas. Tai apima viską – ir kliento darbo lauko supratimą, ir įsiklausymą į jo poreikius, norus bei gebėjimą prie jų prisitaikyti. Visa tai lemia gerus rezultatus, o geri rezultatai lemia apdovanojimus. Bet viskas prasideda nuo kliento, kuris privalo būti dėmesio centre“, – kalba V. Matulevičius. 

Anot „Bosanova“ vadovo, įvertinimai konkursuose taip pat yra puiki motyvacija dirbančiai komandai. Laimėjus pasveikinti nepamiršta ir esami klientai bei partneriai, o motyvuodami tuo, jog agentūra tapo metų geriausia, dėl bendro darbo dažniau kreipiasi ir nauji klientai, tačiau, pasak V. Matulevičiaus, klientų požiūrį į agentūrą ar specialistus visgi labiausiai lemia kokybiškas, laiku atliekamas, biudžeto neviršijantis ir į rezultatą orientuotas darbas.

Išsiskirti padeda kūrybiškumas

Konkurso „PR Impact Awards 2022“ paraiškas šiemet vertins komisija, kurią sudaro net 16 narių iš Lietuvos ir užsienio. „Metų agentūros“ titulą pelniusių komunikacijos profesionalų nuomone, komisijos narių dėmesį patraukia kūrybiškos, ryšios ir kokybiškai įgyvendintos kampanijos, tačiau svarbiausia – galvoti ne apie apdovanojimą, o rezultatus.

Kalbant apie sėkmę konkursuose, V. Matulevičius teigia, kad visada pasiteisina aiškiai nurodytas, neišpūstas ir realią projekto vertę atspindintis rezultatas bei įžvalgos: kaip projektas pasinaudojo kontekstu, kaip gimė pasirinktas sprendimas ir, žinoma, kokybiškas projekto įgyvendinimas: „Sėkminga komunikacijos kampanija galime laikyti tokią, kuri pasiekė lūkesčius gerokai viršijančius rezultatus ir buvo įgyvendinta laiku, be streso bei neviršijant numatyto biudžeto.“

Jam antrina ir Ž. Bružas, kuris atkreipia dėmesį, jog kampanijos tikslas turėtų būti ne apdovanojimas, o sukurta vertė. „Mes savo veikloje gilinamės į kliento poreikį ir siekiame, kad tai, ką darome, tarnautų kliento išsikeltiems tikslams ir tai vyktų efektyviai. Apdovanojimas savaime nėra tikslas. Tikslas bus informuota auditorija, padidėjęs įmonės žinomumas, produkto naudojimas“, – pažymi jis ir pataria galvoti ne apie konkursą, o apie komunikacijos užduotį, kurią reikia išspręsti. Ž. Bružo teigimu, jeigu pavyks tą padaryti efektyviai, – apdovanojimas ateis savaime.

P. Tamulionis sėkminga kampanija laiko tą, kurios siekiami rodikliai buvo viršyti 20 proc., o sėkmės formulės jis siūlo ieškoti kasdienybėje: „Kasdien veikti „out of the box“, plačiai atmerktomis akimis matyti viską, kas vyksta pasaulyje, siekti nustebinti save patį ir, žinoma, siekti ambicingų ir konkrečių rezultatų.“

 

Kviečia teikti paraiškas konkursui

 

Paraiškas geriausių komunikacijos projektų konkursui vis dar galima teikti „PR Impact Awards“ interneto svetainėje, užpildant pateiktą formą. Paraiškos priimamos iki gegužės 11 d.

Šiemet Lietuvos ir užsienio ekspertų vertinimo komisija išrinks laimėtojus 13-oje kategorijų. „Metų agentūra“ taps daugiausiai laimėjimų iškovojusi agentūra, o komunikacijos projektui, sulaukusiam didžiausio „PR Impact Awards 2022“ renginio dalyvių palaikymo, atiteks „Publikos balso“ nominacija. 

Beveik 40 geriausių projektų (1–3 vietos) jų autoriai pristatys birželio 10 dieną gyvai vyksiančiame „PR Impact Awards 2022“ renginyje. Jame taip pat – konferencijos pranešimai ir diskusijos bei vakarinė dalis – apdovanojimai.

Konferenciją ir geriausių komunikacijos projektų apdovanojimus „PR Impact Awards“ jau devintą kartą organizuoja Lietuvos komunikacijos asociacija (LTKA) kartu su Komunikacijos industrijos asociacija (KIA). Bilietus į renginį galima įsigyti svetainėje www.primpactawards.com.

PR Impact Awards