„PR Impact Awards 2019“ komisijos narė: kurkite santykį su mikro-influenceriais

2019-05-13

„PR Impact Awards 2019“ komisijos narė: kurkite santykį su mikro-influenceriais

Artėjančio didžiausio komunikacijos profesionalų renginio „PR Impact Awards 2019“
tarptautinės komisijos narė, Latvijos komercinių bankų asociacijos strateginės komunikacijos vadovė Kristine Mennika sako, kad viena iš didžiausių vertę kuriančių naujovių ryšių su visuomene veikloje yra ilgalaikių santykių su mikro-influenceriais kūrimas (ne  jų pirkimas).

Apie tai, kas  pakeitė tradicines spaudos konferencijas ir kodėl verta dalyvauti profesiniuose konkursuose – išskirtinis K.Mennikos interviu M360.

Jūs 7 metus vadovavote „Microfost“ komunikacijai Baltijos šalyse, dabar esate Latvijos komercinių bankų komunikacijos strategė, Latvijos ryšių su visuomene asociacijos tarybos narė – kaip keičiasi ryšių su visuomene sritis? Kokias matote tendencijas, kurios priemonės nebeveikia ir užleidžia vietą kitoms?

Ryšiai su visuomene yra nuostabus veiklos laukas – kuriame koncepcijas, strateginę reikšmę, kiekvieną dieną išmokstame naujų dalykų. Turime būti kūrybingi, nes rėmų, tinkančių visiems atvejams, nėra.

Kas tikrai yra miręs žanras ir nebeveikia verslo ir organizacijų komunikacijoje – spaudos konferencijos. Jos veiksmingos tik politinėje komunikacijoje bei krizių valdyme.

Su Latvijos komercinių bankų asociacija jau dvejus metus praktikuojame puikiai veikiantį formatą – organizuojame sektoriaus renginius (atvirus arba su kvietimais), į kuriuos kviečiame ekspertus diskutuoti tam tikra tema, o auditorijoje yra ir žurnalistų. Naujausias pavyzdys: pristatėme mūsų metinį skolinimo indeksą individualiems asmenims, kartu surengėme ekspertų ir politikos formuotojų diskusiją apie tai, kaip galima geriau išplėtoti ir patobulinti studentiškų bei akademinių paskolų sistemą – ši tema dabar aktuali ir svarstoma. Auditorijoje dalyvavo visos suinteresuotos šalys, įskaitant ir 10 žurnalistų.

Naujoji tendencija Latvijoje – influencerių pagalba reklamuojant produktus ar paslaugas. Aš aiškiai matau influencerių kuriamą vertę. Mano pastebėjimu, didesnę vertę kuria mikro-influenceriai, subūrę savo nedidelę draugų ir sekėjų bendruomenę ir vertinami kaip lyderiai 500-2000 žmonių tarpe. Partnerystė su mikro-influenceriais yra naudinga bendruomenei ir verslui, nes ji atveda verslą prie klientų per žmogų, kuriuo klientai pasitiki. Savo tikslinėje auditorijoje svarbu surasti tokių mikro-influencerių ir kurti su jais asmeninį santykį ilgalaikiam bendradarbiavimui.

Jūs garsėjate savo požiūriu “thinking and doing smart” – galvoti ir elgtis sumaniai, protingai. Kaip jį taikote ryšių su visuomene veikloje?

Šis nusiteikimas reiškia, kad susifokusuoju ir savo energiją naudoju tik svarbiems dalykams, kurie veda prie asmeninių ir profesinių tikslų. Komunikacijos profesionalams svarbu aplink save sukurti kokybišką tinklą žmonių – ir fizine prasme, pavyzdžiui, Ryšių su visuomene profesionalų asociacija, ir virtualiai, socialinėje medijoje, pagrindinį dėmesį skiriant LinkedIn.

Susikūrę kokybišką profesionalų draugų tinklą, patirsite mažiau iššūkių, nes visada žinosite, kas jums gali padėti konkrečioje situacijoje – suvesti su tinkamais žmonėmis, duoti patarimą ar pagelbėti kasdieniuose darbuose.

Taip pat mėgstu pabrėžti, kad neužtenka pasiekti gerų rezultatų, reikia siekti išskirtinai gerų. Komunikacijos specialistams netinka darbą atlikti „gerai“ ar „patenkinamai“, reikia padaryti geriausiai, kaip galime, nes tai tiesiogiai susiję su komunikacijos specialistų ir užsakovų reputacija. Juk žinome, kad reputacija kuriama ilgai, o sugriaunama per kelias sekundes.

Jūs gilinatės į keletą ekspertinių sričių. Kam dabar skiriate daugiausia dėmesio, kas jums atrodo svarbiausia?

Dabar man aktualiausia yra tiesioginės arba asmeninės komunikacijos tema. Esu tikra, kad darni, subalansuota ilgalaikė komunikacija gali būti tik tiesioginė, asmeninė. Tik stipri vidinė komunikacija gali padėti įmonėms ir organizacijoms išugdyti lojalius, motyvuotus ir savo darbu patenkintus darbuotojus.

Daug metų dalyvaujate profesinių konkursų komisijose. Ką patariate komunikacijos specialistams, kodėl verta dalyvauti profesiniuose konkursuose, tokiuose kaip Vilniuje vyksiantis „PR Impact Awards 2019“?

Žinau, kaip sunku rasti laiko parengti ir pateikti paraišką profesiniam konkursui, pasiruošti gyvam projekto pristatymui. Nepaisant to, visus raginu skirti tam laiko ir sudalyvauti, nes įgyvendinto projekto aprašymas leidžia susumuoti, įsivertinti padarytus darbus, pažvelgti į juos iš naujos perspektyvos. O laimėjimo atveju turėsite puikią progą švęsti profesinę pergalę, kuri jums uždės profesinius antpečius ir ilgai primins, kad esate pripažinti profesionalai.

***

„PR Impact Awards 2019“ konferenciją ir apdovanojimus organizuoja Lietuvos komunikacijos asociacija (LTKA) ir Ryšių su visuomene agentūrų asociacija (RSVA). Šiemet renginys vyks gegužės 30 dieną Vilniaus Tech Parke. Paraiškas konkursui galima teikti iki gegužės 20 dienos „PR Impact Awards“ interneto svetainėje.

PR Impact Awards